Wpis z mikrobloga

Czyscilem kompa i chcialem zamontowac chlodzenie procka poziomo, bo do tej pory było pionowo co jest mniej efektywne. No i fajnie, tylko, że ten element do ktorego przykreca sie chłodzenie jest za krótki. Pytanie jest takie, czy da się kupic cos takiego tylko dluzsze? Widze ze sa w necie zestawy montazowe do AM4 no ale skąd mam wiedziec czy to nie bedzie to samo co mam? Ktos wie moze? Plyta glowna : ASUS Prime B350 Plus, chłodzenie Silentium Grandis2

#pcmasterace #pcmasterrace #silentiumpc #komputery #pc
źródło: comment_1652026765v0x2HdX3lTTfXlMiY1YL1S.jpg
  • 5
@bigworm: Hmm, a jak to kolego było wcześniej założone.
Względem czego opisujesz orientację ustawienia chłodzenia.
Pionowo wcześniej było - ale to względem czego, płyty głównej?
No tak ma być.
Wlot ma być skierowany od strony pamięci RAM do tyłu obudowy.
Można powiedzieć, że ożebrowania grandisa są prostopadle do backplate karty graficznej - którą na zdjęciu masz po prawej stronie.

Nie można tego chłodzenia zamontować inaczej - bo dostarczone uchwyty montażowe dla
źródło: comment_1652031053BKcmsubuFv2PCiq2QkBXaw.jpg
Dzieki @maniek50005
Może sie nie precyzyjnie wyrazilem. Chłodzenie było wcześniej założone w tak, że powietrze przepływa z góry do dołu obudowy, a nie tak jak powinno czyli żeby dmuchało w tył obudowy. Było zamontowane na tych dłuższych elementach montazowych, ktore byly zamontowane prostopadle go karty graficznej.
Dletego właśnie chciałem przełożyc, no ale okazało się, że te krótsze elementy nie pasują, jak zmierzyłem to mają 58mm. Możliwe, że one są jeszcze pod AM3,
@bigworm: Hmm, jak mają 58 mm długości - to znaczy, że otwory mają jeszcze mniejszą długość rozstawienia - też odejmijmy te ze 2 mm z każdej strony i by wychodziło - że na tych zestawach montażowych są one rozmieszczone w okolicy 54mm.

No tutaj widzimy od razu różnicę, gdzie wymagane jest coś w okolicach 59mm.

Możliwe, że jest faktycznie tak jak mówisz i te zestawy są dla chłodzenia Grandis 2 -
@bigworm: Ta wiadomość bardzo mnie zainteresowała.

Obecnie na AM3/AM3+ rozstaw ten wynosi 96 x 48 mm, natomiast w przypadku AM4 będzie 90 x 54 mm.


Jednak wychodziło by na to, że ten twój zestaw montażowy powinien pasować.
Jeszcze chciałem poruszyć temat tego - jak to z tego kawałka oryginalnego z płyty głównej do montażu boxowego chłodzenia o długości 64,6mm wyszło mi 59.

Otóż odliczyłem grubość tego kawałka od strony zewnętrznej DO