Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 423/150
Robert Piguet Casbah (2012)

Nie przepadam za perfumami opartymi na kadzidle, ale są wyjątki. Im te kadzidło jest lżejsze tym staje się bardziej noszalne, dzięki czemu jest większa szansa na to, że perfumy mi się spodobają. Casbah taki właśnie jest.

Kadzidło jest tu jakby pomieszanie z nutami zielonymi i drzewnymi i mocno przyprawione pieprzem. Owszem, może to przypominać kościół, ale jest przede wszystkim dość lekko i świeżo. Mimo, że parfumo. net pokazuje, że dominują tu aromaty smoky-spice, to nie czuć tu absolutnie żadnej wędzarni. Czuć natomiast znakomity cedr, ale jeśli dla kogoś odniesieniem aromatu pozyskiwanego z tego drzewa jest Armani Eau de Cedre to znaczy, że nie wie jak cedr pachnie i tutaj może go nie wyczuć, bo u Armaniego "cedre" jest tylko z nazwy a jest to chyba ostatnia nuta jaką czuć (co nie zmienia faktu, że Eau de Cedre jest super).

Ależ bym sobie zarzucił takiego Casbaha podczas burzy! Uniwersalność na ten typ perfum nieprawdopodobna. Używałem ostatnio przy około 20 stopniach i oniemiałem bo dostałem efekt nieprawdopodobnej głębokiej świeżości czego nigdy wcześniej przy perfumach kadzidlanych nie doświadczyłem. Zimą obstawiam, że będzie też zajebiście.

Moc wiekopomna. Trwałość na skórze nierealna. Na nadgarstku pachnie z taką samą mocą po 5 godzinach jak 5 minut po aplikacji. Jak ktoś chce subtelnej projekcji to musi uważać bo 6-7 chmur i Casbah staje się radioaktywny.

Chyba najlepsze perfumy kadzidlane jakie testowałem zaraz po Incense Rose Tauera. Uniwersalne, całkiem bezpieczne i o wielkiej mocy. Na koniec dodam tylko, że szkoda, że ich nie mam, ale nie będę płacił ponad 700 zł za flakon mając na uwadze, że niedawno były testery po 350-400 zł. Jak ktoś chce się podzielić to biere.

zapach: 9,0/10
trwałość: 9.0/10
projekcja: 8,5/10
cena: zbójecka na chwilę obecną, ponad 700 zł za 100 ml
dr_love - #perfumy #150perfum 423/150
Robert Piguet Casbah (2012)

Nie przepadam z...

źródło: comment_1651994963FJ2SU9GJLx4DW7kkasOM2k.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@dr_love: da sie upolowac w okolicach trzech stowek. Co do zapachu, dla mnie to nie noszalny smrod ale to dlayego ze nie lubie kadzidlanych zapachow. Mocy nie da sie mu odmowic. Kiedys przetestowalem w Notino pare zapachow ale psik Casbaha zabil wszystko co mialem na sobie
  • Odpowiedz
@dr_love: Pamięć godna rybki Nemo... To jest mój top 3 kadzideł. Świetny, wielowymiarowy zapach, pracujący na skórze przez cały czas noszenia, parametry kosa. Miłość przyszła z czasem. Pierwsze dwie próbki zużyłem bez entuzjazmu, po czym zaskoczyło i kupiłem flakon.
  • Odpowiedz