Wpis z mikrobloga

1528 + 1 = 1529

Tytuł: Narodziny Gubernatora
Autor: Jay Bonansinga, Robert Kirkman
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788393157570
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 364
Forma książki: książka
Książki tworzone na podstawie komiksów czy gier z reguły nie błyszczą fabułą ani nie posiadają fajnie zarysowanych charakterów postaci. Dlatego nie obiecywałem sobie wiele po książce, która ukazuje losy jednego z antybohaterów The Walking Dead, gubernatora, a ściślej rzecz ujmując, Phillipa Blake'a. Bohatera poznajemy kilka dni po początku epidemii, kiedy to razem z bratem, córką i dwójką przyjaciół stara się stworzyć dla siebie bezpieczny kąt chroniący całą ekipę przed atakami nieumarłych. Zostaje pokazana cała droga mężczyzny, którą przeszedł, aby ostatecznie znaleźć się w Woodbury, osadzie znanej z kart komiksu i serialu.

Niestety książka zgodnie z oczekiwaniami zawiodła mnie pod każdym względem. W przeciwieństwie do wersji komiksowej Phillipa Blake'a ta książkowa jest nieciekawa, autor postanowił zrobić z gubernatora postać tchórza, którego przemiana następuje dopiero z końcem książki, gdy ten trafia do Woodbury. Reszta bohaterów też nie błyszczy oryginalnością, gorzej, są płaskie i ciężko im kibicować. Fabuła nie jest najwyższych lotów, ale ostatecznie da się ją przełknąć, chociaż nie do końca podobał mi się cliffhanger zaserwowany na końcu książki. Tytuł mogę polecić co najwyżej zatwardziałym fanom uniwersum TWD.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #horrorbookmeter
Loskamilos1 - 1528 + 1 = 1529

Tytuł: Narodziny Gubernatora
Autor: Jay Bonansinga, Ro...

źródło: comment_1651923238ssUsGP3fVE9BzUgTTqJT4l.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz