Wpis z mikrobloga

@pregunta: nic dziwnego, że przejrzenie na oczy wydaje się większości ludziom niepokojące, bo większość żyje utartymi schematami, konwenansami i są takimi wytresowanymi przez społeczeństwo małpkami. Wszelkie przejawy zerwania z tym wydają się dla większości dziwne, niezrozumiałe, niepokojące, bo burzą pewne fundamenty myślowe, które długo kształtowały się u nich na drodze socjalizacji (wpływ rodziny, rówieśników, znajomych) i indoktrynacji przez wszelkie instytytucje takie jak szkoła, kościół, czy praca.

Większość postów na temat jego
Wracając do filmu z Quebo - nie byłbym taki pewien na miejscu Kuby, że ludzki mózg to tabula rasa (czysta tablica). Tu zachodzi zderzenie empiryzmu z racjonalizmem filozoficznym (natywizmem), w którym główną rolę pełni aprioryzm. Długo o tym rozmyślałem, dużo czytałem aż utkwiłem w martwym punkcie i w końcu porzuciłem dywagacje na ten temat. Wychodzę z założenia, że i tak się nigdy nie dowiemy, który światopogląd filozoficzny jest bliższy prawdy. Sam od
@tamagotchi:

Wracając do filmu z Quebo - nie byłbym taki pewien na miejscu Kuby, że ludzki mózg to tabula rasa (czysta tablica). (...) Wychodzę z założenia, że i tak się nigdy nie dowiemy, który światopogląd filozoficzny jest bliższy prawdy.


To o czym mówisz już dawno zostało zbadane, a ponowne rozkminy to wymyślanie koła na nowo przez ludzi, którzy nie mają świadomości, iż ich domysły były przedyskutowane dekady temu. Możemy więc jak
@DrTren: czyli mówisz, że coś w tym wszystkim jest i idea Animusa (ach ten Jung) w takich grach jak Assassin's Creed to nie tylko czysta fantastyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Któryś raz już czytam, że człowiek rodzi się z interfejsem i że tabula rasa to bzdura. Będę musiał poświęcić trochę czasu by zgłębić badania w tej materii, bo to dość ciekawe. Zawsze podejście opozycyjne do ateizmu i
@pregunta: Też mam takie wrażenie. 17 minut gadania nie wiadomo o czym, a potem się okazuje, że koledzy z podstawówki na niego krzywo patrzeli i nie był zbyt lubiany xD Oczywiście ten stan, który ma od dłuższego czasu to nie ma NIC wspólnego z psychotropami o których wspominał. W jednym roku nagrywa filmik, gdzie się wzrusza i mówi na koniec "jestem artystą", robi dużo ciekawych rzeczy, w kolejnym, już depresja.

Co
@masterraziel:

Co się ogólnie dzieje, że tylu ludziom przepalają się styki

Moja samozwańcza diagnoza brzmi tak, że na fali popularności i propsów dużo hejcili, zarówno konkretnych ludzi, co całe środowiska i nurty i do końca życia nie zedrą z siebie pewnych łatek, których przysporzyła im popularność. W skrócie - zła karma, która do nich wraca. Choć Gonciarzowi posypało się życie głównie po rozstaniu z Kasią ¯\_(ツ)_/¯ Co pokazuje że czerpanie większości