Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 421/150
Moschino Forever (2011)

Perfumy takie jak Uomo? Czy Forever idealnie wpisują się we włoski styl. Każdy kto liznął już trochę zapachów wie, że tego klimatu nie da się podrobić. Perfumy z roku 2001 ale pachnące nie inaczej jak te najlepsze zapachy ze słonecznej Italii z lat 90. Dolce & Gabbana Pour Homme, Trussardi L’Uomo, Valentino Very Valentino, ale niedaleko im też do Dreamera Versace, brytyjskiego Burberry Touch, Herrera for Men, D&G Masculine a momentami nawet męskiego Fan di Fendi, Tom Ford for Men i pewnie jeszcze czegoś o czym zapomniałem.

Forever to połączenie świeżych, cytrusowych aromatów z tymi słodszymi (ale delikatnie) i ciepłymi. Charakterystyczna jest tu drzewna, jakby pudrowa baza i coś pachnącego jak tytoń, który nie widnieje jednak w składzie. Mimo, że zapach jest syntetyczny i nie zmienia się jakoś na skórze to jednak dzieje się tu sporo. Dla jednych może być to zwykła chemiczna papka a dla innych, takich jak ja, potrafiących dostrzec tu trochę więce,j nie będzie to już taki oczywisty aromat. Jest kremowo, pudrowo, świeżo, aromatycznie, ciepło ale na tyle umiarkowanie słodko, że w sumie to Forever ma bardzo uniwersalny wyraz.

Mimo, że kupiłem je niedawno to zdążyłem się ich już pozbyć. Chodzi może nie tyle co o przeciętne parametry ale o to, że w swojej kolekcji mam już kilka zapachów bardzo zbliżonych. Moc nie jest tragiczna. Na kilka globali Forever leżał na mnie w zależności od pogody. Im cieplej tym jakby lepiej dla niego. Raz zarzuciłem 20 strzałów i było aż za dobrze, gdzie pare dni wcześniej gdy było zimno przy jakoś 12, miałem wrażenie, że po 30 minutach nie ma po nich śladu. W pracy zapytałem ze 3 osoby i reakcje były pozytywne, ale szału macicy na ulicy jak po Zanzibarze Van Cleef & Arpels nie było.

Dobre uniwersalne perfumy. Jeśli ktoś szuka signature scenta to Forever może nim być. Niska cena, Uniwersalność, podobający się otoczeniu aromat. Ja wole jednak Uomo?, które ma przewagę przez mydlaną sświeżość i elementy fougere, których tu brak.

A, bardzo fajny flakon, w typowym dla tej marki kiczowatym stylu.

zapach: 7,0/10
projekcja: 5,0/10
trwałość: 6,0/10
cena: około 100 zł za 100 ml testera.
dr_love - #perfumy #150perfum 421/150
Moschino Forever (2011)

Perfumy takie jak U...

źródło: comment_1651640003TGUGTJrx8w1sdD85jWik3U.jpg

Pobierz
  • 10
Dla jednych może być to zwykła chemiczna papka


@dr_love: niestety należę do tej grupy.
Jakaś syntetyczna nuta gryzie w nos i to jest nie do przejścia, jeszcze bardziej ją czuć w Forever Sailing i ten jest dla mnie przez to całkowicie nienoszalny. Do mydełka w postaci Uomo im daleko.