Wpis z mikrobloga

@Qwertyasdf123: jak to w Sony: picture mode - custom, light sensor - off, gamma 0, color temperature expert 1. Reszty bez kalibracji nie ma co ruszać bo można tylko popsuć. Pobawić się możesz jeszcze ustawieniami reality creation i ruchu. To nie szajsung, odwzorowanie kolorów z pudełka będzie całkiem niezłe.
@Qwertyasdf123: Jeśli nie wiesz jakie ustawienia były fabryczne, to tak najlepiej by było zrobić. Możesz się też z ustawieniami odwołać do recenzji na AVForums: https://www.avforums.com/reviews/sony-kd-55xf9005-x900f-review.14564/

If there is one area where Sony do excel it is with the out of the box picture modes and how accurate they can get towards the industry standards for HD and 4K playback. This is important if you want to watch content as close as
@Qwertyasdf123: Nie i ten gość też tego nie wie. Wrzucił jakieś ustawienia nie mówiąc skąd pochodzą. Nawet jakby mu to profesjonalny kalibrator ustawił, to ustawienia kolorów prawidłowe dla jednego telewizora nie będą właściwe dla innego bo sztuki się między sobą różnią. Sony ma generalnie bardzo dobre, w porównaniu z konkurencją, odchyłki po wyjęciu z pudełka. Rzecz się sprowadza do ustawienia najbardziej neutralnego presetu telewizora i odpowiedniego balansu bieli tak, by był
I pod które hdmi najlepiej sie wpiac? Jest jaka różnica?


@Qwertyasdf123: HDMI 2.1 mają większą przepustowość, więc podpinasz do tego źródła, z których będziesz oglądał materiał 4K w 60/120 Hz, czyli konsola, względnie jakiś odtwarzacz blu ray. Resztę możesz podpiąć spokojnie pod 2.0 bo jeśli masz 2.1, to w trzyletnim modelu pewnie tylko jedną sztukę.
-redukcja losowych zaklocen

-cyfrowa redukcja zaklocen

-lagodna gradacja


@Qwertyasdf123: te zakłócenia powstają jak masz materiał słabej jakości np. kablówkę oglądasz. Łagodna gradacja wygładza gradację między kolorami. Gradacja występuje jak masz przykładowo materiał skompresowany i możesz odróżnić warstwy koloru od siebie. Ta opcja jest dość agresywna, radzą nie nie używać ustawienia wyższego niż "low" bo można razem z wygładzaniem stracić szczegółowość. Ja zakłócenia daję na "auto" jak oglądam kablówkę i na "off"
@Qwertyasdf123: Nie skorzystałeś ani z ustawień, które ja podpowiedziałem, ani z ustawień podanych przez recenzentów AVForums. Nie wiem czego się spodziewasz, że powiem. Wszystko napisałem już wyżej. Jak ci się takie ustawienia podobają, to je zostaw i oglądaj, tobie się ma podobać. Nie każdy oczekuje dobrego odwzorowania rzeczywistości patrząc na telewizor i jest to w porządku. Dlatego tyle się samsungów sprzedaje, tak swoją drogą. :)