Wpis z mikrobloga

Mam problem z komputerem, a dokładniej z wyjęciem karty graficznej ze slotu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jest to precision t3610, kartę włożyłem swoją na chwilę na testy i cholera ona ma backplate. Oryginalny, referencyjny GTX770 go nie miał (albo miał zdjęty przez Della) i nie mam pojęcia jak mam teraz wyjąć kartę bez niszczenia czegoś, dźwignia którą trzeba pociągnąć by zwolnić kartę jest zaklinowana między PCB a backplatem. Jakieś pomysły, ktoś coś? W ogóle nie pomyślałem, że w markowym komputerze może być tak głupio rozwiązany mechanizm, choć obstawiam bardziej, że karta Asusa po prostu nie trzyma wymiarów z normy ATX bo kurde wszystko teraz musi być poukrywane i gamingowe...
#komputery #kompyserwis #naprawakomputera #kartygraficzne #dell
Pobierz piker - Mam problem z komputerem, a dokładniej z wyjęciem karty graficznej ze slotu (...
źródło: comment_1651480848r5voixxlAJbN6sVpwgeFQ1.jpg
  • 9
Właśnie kurde tam nie ma dojścia za bardzo, a dźwignia strasznie pręży. Kurde nawet płyty nie wyjmę, bo śruby pod grafą.
@getin: No to jest właśnie lipa, tu się do budy nie przykręca tylko na takie lipne zatrzaski to się mocuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Stary GTX770 je jeszcze taką szynę przykręconą od tyłu, to się trzyma uchwytu w kompie.
Ogólnie fajna konstrukcja ale za cholerę nie pomyślana do modernizacji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@piker: dasz radę, jakieś długie nrzędzie wygięte na końcu o 90 stopni?

tylko ze śrubokrętami i innymi ostrymi narzędziami to ostrożnie. Można łatwo porysować laminat płyty.
@piker: taki zaczep to panie dasz rade. Ciesz sie ze nie jest odpinany do gory, bo niektore plyty z niektorymi kartami tak zajebiscie wspolpracuja, ze ciezko je pozniej rozdzielic ( ͡° ͜ʖ ͡°)