Wpis z mikrobloga

Jakie macie opinie na temat Polskiej marki SHIMA? Mam od nich kurtkę skórzaną i buty, i sie zastanawiam czy nie brać kombiaka lub spodni pod kurtkę i buty na sporta, czy może lepiej używane alpine/dainese/revit.
W kurtce mi szew puścił przy rękawie, a buty w sumie są spoko. Taka rozkmina czy lepiej nowe SHIMA czy używkę alpine/dainese.
#motocykle
  • 10
@Alfabet: Wydaje mi się że powoli się poprawiają
Dwa lata temu kupowałem parę rzeczy i szybko się pruły.
Rok temu kupiłem cieplejsze buty bo mam problem z dopasowaniem do stopy i ładnie się trzymają.
Moja żona też ma problem z dopasowaniem stopy i kupiła shima exo i wg. mnie są dużo lepszej jakości niż to co ja na początku kupiłem.

Ale ostatecznie najlepiej pomacać w sklepie.
@Alfabet: mam większość stroju od Modeki, po pierwszym roku naprawiałem sporo, tuż przed końcem gwarancji znowu spodnie, kurtka i rękawice szły na gwarancję z powodu suwaków i szwów. Jak więc chodzi o Shimę, to się nie przejmuj za bardzo, najwyżej wyślesz po sezonie na reklamacji aby to wszystko pozszywali na nowo, będzie już trwalej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Alfabet: mam letnie rękawiczki od nich i miałem buty sx2 i szczerze mówiąc mogę polecić. W rękawiczkach jedyny problem to to, że dość szybko starła się wierzchnia warstwa skóry do wewnętrznej strony dłoni. Buty wg mnie bardzo fajne, dopiero po chyba trzech sezonach widać było, że czas trochę je nadgryzł. Nie żałowałem im, jeździłem w każdych warunkach poza opadami śniegu i przetrwały glebę
@Glenroy: A ja bym relbelhorna nie polecał. Kumpel kupił spodnie i w połowie sezonu guzik od zapięcia się odpruwać. Zgłoszone na gwarancje/reklamacje, ale olali temat. Niby pierdoła, ale wiem ze z czymś większym będą większe jazdy. No i jakość tez nie powala skoro spodnie wytrzymały 3 miesiące.
@Alfabet: Mam rękawice od nich. Jakoś wykonania dobra, tak jak ktoś wyżej napisał tak ja też potwierdzam: szew na małym palcu puścić i musiałem zszywać, powłoka na palcu wskazującym (ta do smartfona) się starła dosyć szybko, aczkolwiek jeszcze coś tam łapie.