Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem ze starym GPU GTX 660, a raczej z jego chłodzeniem.

Po uruchomieniu PC wentylator na karcie graficznej działa tylko przez kilka sekund. Jak mam odpaloną przeglądarkę i czasami temperatura skoczy do ok. 70 stopni to się odpala i chłodzi, ale niestety jak uruchomię jakąkolwiek gierkę to temperatura dość szybko dochodzi do ~100 stopni, wyłącza się monitor i wentylator odpala się na 100% mocy. Dźwięk działa, ale obrazu nie mam i muszę robić reset (wygląda to tak samo za każdym razem tylko po włączeniu gierki).

Pobrałem MSI Afterburner, żeby ustawić na wykresie jak ma pracować wentylator, ale średnio to działa (nie mogę tego wentylatora uruchomić, ale jak już sam się włączy, to reaguje tylko na zmiany mocy, które ustawiam w tym programie). Kilka razy ruszyłem wiatrak palcem, to zaczynał chodzić na kilkanaście sekund, ale później i tak przestawał.

Czy ten wentylator się po prostu zepsuł, czy magicznie zmienił sobie jakoś ustawienia? Do tej pory działa bez żadnych problemów.
Są jakieś sposoby, żeby ustawić działanie ciągłe na mniejszej mocy, aby przynajmniej nie padał mi obraz?
Czy może lepiej kupić i zamontować przy karcie graficznej jakiś osobny wentylator?

Z góry dziękuję za pomoc.

#komputery
  • 5
@vulcanitu: ustawiłem, aby cały czas kręcił się tak samo, ale kompletnie na to nie reaguje. Dopiero jak sam się uruchomi tylko w dwóch wyżej opisanych sytuacjach (przy ~70st. na przeglądarce i ~100st. na gierce) to jedyne co mogę zmienić w tym programie to prędkość z jaką się kręci ( ͡° ʖ̯ ͡°)