Wpis z mikrobloga

#nas #synology
Mój DS220+ już do mnie jedzie i teraz czas na dyski.
1. Jakie polecacie, myślę o 6TB.
2. Ceny są kosmiczne, więc myślałem żeby kupić teraz 1 dysk i dopiero gdy będzie jakaś promocja dokupić kolejny. Bez problemy się potem synchornizują w RAID1?
3. Chiałbym dokupić też RAM 16GB. Tylko widzę dużo sprzecznych informacji czy zadziała lub nie. Polecicie jakiś konkretny model?
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Patres: Straciłem DUŻO ZA DUŻO czasu na próbowaniu różnych plików, napisów, ustawień serwera, ustawień sieci itd. zanim się zorientowałem, że na Chromecaście wszystko działa idealnie, i to prawdopodobnie apka w telewizorze (lub sam telewizor) nie ogarnia ;)

Ale tak jak mówię, problemy miewałem tylko z niektórymi dużymi plikami 4K i jednym lub dwoma serialami w 1080p - jakiś niepasujący kodek musiał być.
  • Odpowiedz
@piotrek2555: problem z SMR polega na tym iz po zapelnieniu bufora badz tez nadpisywaniu jakiejkowliek tresci, predkosc transferu lezy i kwiczy. Co wiecej SMR po zapelnieniu bufora wywala pelno opoznien ktore RAID/software RAID uznaje jako wadliwy dysk i wyrzuca je z macierzy. Tak czy inaczej SMR i RAID/software RAID to bardzo kiepskie polaczenie.
  • Odpowiedz