Wpis z mikrobloga

Kiedyś robiłem zamówienia ludziom, w ten sposób nabiłem sobie duzą kasę na cashbackach około 3000PLN, wyplacając zapłace od tego podatek? Pytanie, mogę po założeniu firmy sobie wysłać to na konto firmowe i zaplacic od przychodu na ryczalcie jakiś podatek, czy lepiej nie? Jak wysle to na kogos z rodziny to musi to potem wykazywać np. w PIT?
#cashback #podatki #podatek
  • 9
@Dustaf1: normalny cashback to nie przychód, ale tak naprawdę zniżka jaką daje Ci sprzedawca. W Twoim przypadku jednak zwrot nie będzie pochodził z Twoich środków, zadzwoń do właściwej Tobie Izby Skarbowej to ci wyjaśnią.
@wrocilem_bo: tak, tutaj tez pytanie - bo ich to pewnie srednio bedzie interesować, wiekszosc platnosci za pobraniem. Wszystkie zamówienia widnieją na moim koncie, dane na kogo to było ma tak na prawde tylko właściciel serwisu cashback. Więc można przyjąć, ze oplacone wszystko przezemnie. Tylko teraz pytanie, czy moge sobie to przyjąć na firme rozliczyć wg 3% ryczałtu i po sprawie czy lepiej sie nie pchać w to
@wrocilem_bo: jeszcze nie prowadze, dopiero zakładam. To czym bede sie zajmował już ogarnąłem, wiec nie wiem co masz na mysli - w tej branży będę miał stawkę 3%. A ile to osób ma biznesy, nie umiejąc nawet wystawić faktury przy tym robiąc milionowe obroty? Racja mój błąd że w wieku 20lat nie mam obcykanego prawa podatkowego na tiptop xd Nie doinformowałem się, cashback 19% według podatek ryczałtowy. Rozumiem że to nie
@Dustaf1: jeżeli będzie to typowy "cashback" i jesteś zwykła osobą fizyczną bez działalności, to do 760 zł nie musisz nic wykazywać, ani w PIT, ani przed Urzędem Skarbowym, nie płacisz za to żadnego podatku. Tylko formalnie jeżeli zarabiałeś już 3000 zł, to najlepiej będzie jak dostaniesz kilka przelewów do maksymalnie 760 zł.

https://www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/premie-pieniezne-bankow-cashback/

Przelew pasuje, żeby był też odpowiednio zatytułowany.

Tutaj jednak, to nie Ty robiłeś zakupy, a znajomi, więc to
@Serghio: To znaczy tak, u mnie wygląda to tak - prowadziłem sobie jakieś sprzedaże ale zbytnio nie rozliczałem się z tego, i szczerze postanowiłem olać temat na własną odpowiedzialność. W miedzyczasie wyłapałem możliwość zamawiania ludziom przedmiotów na zalando na zasadzie wypełnialem ich dane dostawy, za pobraniem i w tym czasie aktywując cashback na swoim koncie goodie. Nazbierało się z tego 3k z ich transakcji, a teraz jeszcze chce zalozyc sobie działałność