Wpis z mikrobloga

Ehhh. Do zimy tak daleko, a ja nie mam możliwości nacieszyc się nią ze względu na pracę :(

Kiedy w tatrach zazwyczaj robi się ZIMOWO? W Grudniu? Mam na myśli śnieg o mróz? Lub chociaż mróz?

Nie mam nic do lata, ale niech #!$%@? XD
Wiosna jest okej, bo są piękne kwiaty, mozna zrobic sobie ładny piknik, słońce nie pali jak laser…
Wiosną też mozna jechac w kochane Tatry (na Alpy mnie trochę nie stać) i cieszyć się zimą gdy pojdziesz wyżej.

Czy pod koniec Maja mam szansę jeszcze na odrobinę zimy? Wiem że na rysach to śnieg do lipca nawet, ale mam na mysli raczej Giewont i Kasprowy…
##!$%@? ##!$%@? #tatry
  • 6
@Czyste_Buty: Wejdź na kamerki TOPR i sam zobacz ile leży śniegu.
A kiedy się zaczyna? W grudniu już przeważnie jest śnieg na stałe. Nierzadko również wcześniej, choć ten pazdziernikowy czy listopadowy potrafi się jeszcze w większości stopić.
@Czyste_Buty: obecnie na Kasprowym jeszcze na nartach pojeździsz, powyżej regli śnieg będzie leżał pewnie jeszcze kilka tygodni.
Pierwszy śnieg w Tatrach często pojawia się już we wrześniu, a tak naprawdę zimowo robi się w drugiej połowie listopada
@Czyste_Buty: ostatnimi laty prawdziwa zima zaczynała się w styczniu (niestety w grudniu opady były małe, było biało, ale tak nie do końca, padał deszcz). Na Giewoncie to pewnie już śniegu nie ma, jakieś resztki (to południowa wystawa, a Słońce już pali jak laser xD), Kasprowy licz do połowy/drugie połowy maja - chyba, że coś sypnie.