Wpis z mikrobloga

#jakzaczac #coin #dogecoin

Instrukcja jak zacząć z dogecoinami. Sam dopiero jestem świeży w tym temacie, jednak wspólnie z @rss udało mi się zacząć. Tak więc:

Wg tego zaczynamy

1. Zakładamy konto, tak jak w instrukcji - klikamy na link register here

2. Zakładamy workera z jego hasłem, tak jak strona podaje

3. pobieramy minera stąd wziąłem wersję 3.6 na windę

4. w folderze z cgminer utwórz nowy plik tekstowy

wklej:

cgminer --scrypt -o stratum+tcp://doge.scryptpools.com:3333 -u Weblogin.Worker -p Worker password

Weblogin.Worker - tu wpisujemy login do tej strony jaki użyliśmy, po kropce workera czyli mjfotocompl.Axelio np:)

Worker password - haslo workera, nie konta z tej strony

i zapisz jako xyz.bat (rozszerzenie: wszystkie pliki)

potem uruchamiamy minera tylko przez plik xyz.bat!

5. Po uruchomieniu powinno zacząć kopać. Ustawiamy intensity (autor tekstu nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia) klikamy "g" potem "i" i ustawiamy wartość "11" - najlepsza średnia, szybciej kopie, można próbować z wyższymi, ale trzeba zwracać uwagę czy HW nie wzrasta, bo wtedy przesadziliśmy. Maksymalna liczba to 20 - niezalecana, bo wysypie sterownik itp.

6. Ściągamy walleta stąd

7. Uruchamiamy - potem preferencje, zaszyfruj portfel. Następnie w zakładce Much Receive dodajemy nowy adres pod naszą stronę, dlatego etykietę nazwijmy odpowiednio, byśmy wiedzieli skąd idą. Skopiowany adres, który uzyskamy wklejamy na stronie scryptpools w zakładce edit account w polu Payment Adress, zatwierdzamy na dole pinem w polu pin, możemy też ustawić automatyczne wypłaty w tej zakładce.

Powinno działać - pod windą 7 testowane

Możecie donację wysłać na DK4DKtsdTHeWh2xYYYsFj8vE8AnLYpBKdf
  • 41
@mjfotocompl: Ale że nie wszyscy mają Windows to Ty wiedz.

A tutorial zbyt mało opisowy i liniowy, bardziej mówi 'odpraw czary takie i takie i takie, a kasy bęą', zamiast opowiedzieć, o co chodzi i przystosować poradnik do innych konfiguracji (np. ktoś woli kopać tylko na CPU, albo wyjaśnić, o co chodzi z intensywnością, itd)