Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanPeno: i tak i nie. Generalizowanie że kundle są zdrowsze od rasowych to głupota.
Ale fakt że aby utrzymać rasę wolną od chorób genetycznych to trzeba je mnożyć tylko między sobą, a pula genetyczna jest ograniczona..
@Mugatu: @Issac: @Argonzz: Z tego co piszecie wygląda na to, że psy rasowe są hodowane w systemie socjalistycznym (np. umożliwienie przetrwania i przekazania genów najsłabszym osobnikom), natomiast u kundli działa po prostu zwykły, drapieżny, brutalny kapitalizm (niesterowany odgórnie wolny rynek).
@Aokx: Może i chłopski rozum, ale generalnie wolę wyjechać zwiedzać małe Włoskie miasteczko, gdzie czuć kulturę i klimat danego regionu niż do dużego zachodniego miasta jak Londyn, gdzie jest "miszmasz" kulturowy i ciężko się w to zanurzyć. Bardziej podoba mi się idea Europy multi kulti jako małych krajów mających własną tradycję i kulturę niż wymieszania wszystkich w jednolitą masę, która zatraca klimat.
@Jaox nie idzie ci. Widzę że próbujesz. Widzę że się starasz ale zupełnie nie idzie ci to porównanie...

Jak już to hodowla psów rasowych to najbliżej będzie Hitlerowi i jego próbie stworzenia rasy aryjskiej albo hodowaniu jabłek ligol. Jaki system polityczny do tego doczepić to naprawdę nie wiem.

U kundli nie ma żadnego kapitalizmu. Jak coś to najbliżej jest do totalnej anarchii i braku systemu, czysta natura.
@Argonzz: Ta totalna anarchia, czysta natura - to jest właśnie kapitalizm. Mają kapitał w postaci zasobów czasowych i materialnych, wymianę barterową, brak im jedynie pieniądza.

Jaki system polityczny do tego doczepić to naprawdę nie wiem.


@Argonzz: Proponuję zacząć od czegoś prostego. Wyobraź sobie dwie skrajności - z jednej strony system całkowicie kontrolowany odgórnie we wszystkich możliwych aspektach (100% kontroli, 0% wolności jednostki), z drugiej strony kompletna anarchia (0% kontroli, 100%