Wpis z mikrobloga

Nie zajmuję się treningiem, kupuję co jakiś czas akcje u maklera i holduje. Ale z ciekawości chciałem zobaczyć na czym polega fenomen popularności #xtb i szczerze mówiąc nie wiem. Ostatni raz z brokerem to miałem do czynienia z kilka lat temu, ale czy teraz to jest normalne, że:
1) nie ma handlu opcjami;
2) brak możliwości ustawienia poziomu dźwigi na CFD;
3) oferta cfd na indeksy to żart, nie ma nawet NASDAQ.

A może się mylę tylko trzeba to jakoś odblokować?

#gielda
  • 8
jedyny minus to wysoka prowizja po przekroczniu 100k euro obrotu


@rlip: 100k obrotu, nie pojedynczej transakcji?

Jak to liczą?

@renniw: "za darmo to i ocet słodki", ale na szczęście sporo osób z czasem woli zapłacić i mieć nieco lepszego maklera/brokera/#!$%@? - zobacz, jakiego screeny z jakiego maklera ludzie najczęściej tu wrzucają.

Podpowiem: ma lwa w logo.
@renniw: nie żebym jakoś bronił xtb ale 2) dzwignie na instrumentach cfd odpowiadają dzwigniom instumentów bazowych 3) jest pod tajemniczą nazwą us100

a co do opcji to ten rynek w naszym kraju to nawet nie ułamek procenta a wymagałoby poważnego przebudowania ich biznesu. Chyba, że by zrobili cfd na wartość danej opcji xD
@renniw:
1. Tak jak kazdy inny polski czy europejski broker. Na tę chwile tylko amerykańscy brokerzy pozwalają na handel opcjami(nie mylić z brokerami amerykańskimi pozwalającymi zakładać konto osobom, które nie są rezydentami USA).
2. Ta ta dostosujesz sobie odpowiednio dźwignie i jeszcze przypadkiem zarobisz. Nie ma tak dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Przecież jest nasdaq xD US100 się nazywa.

A poza tym:
1. Jedyny polski broker,
@Filipterka25: sumy obrotów w miesiącu. A liczą to tak, że sumują wartość (po przeliczniu po aktualnymi kursie na euro) każdego zakupu lub sprzedaży akcji lub etfów. Po otwarciu formularza zakupu jest licznik z liczbą pozostałego limitu.