Wpis z mikrobloga

Mirki z #poznan jakie macie zdanie o tym mieście? Dostałem spoko ofertę pracy, mam tam znajomych, ale nie wiem. Jakoś wydaje mi się, że to trochę miasto drugiej kategorii w porównaniu do WWA/3city/Kraków/Wrocław, co mi powiecie? jakie + i - z Waszej perspektywy?
  • 18
@smway Robić jest co (jak w każdym mieście powyżej 500tys mieszkańców), drogi akurat całkiem spoko (aktualnie trwa rewitalizacja centrum no ale wiadomo, że bezboleśnie się to nie odbędzie), populacja sebixów praktycznie niezauważalna (teksty o Łazarskim rejonie są nieaktualne wraz z końcem lat 90tych). Do tego warto dorzucić kwestie wpływajace na jakość życia w mieście jak na przykład dobrze działajacy zbiórkom, czego o miastach takich jak Gdn czy Wro powiedzieć nie można.
@Motorowy123: komunikacja w Poznaniu akurat jest w pytę, to już zauważyłem i duży plus, więc leasing auta mi odchodzi, kupię sobie chrupka na parking i okazjonalnego użytku.
@padobar: żyć, pracować, prowadzić firemkę, raczyć się alko w weekendy z ziomkami, ogólnie jestem przekonany do Poznania ale dodałem post żeby zobaczyć na co narzekają Poznaniaki - każde miasto ma swoje bolączki
@smway: Przecież Poznań to ten sam typ miasta co te wymienione przez ciebie, tzn. "miasto pierwszej kategorii" (xD), porównywalne do Wrocławia czy Krakowa. Jedyna różnica to większe skupienie na mieszkańcach, a mniejsze na turystyce, co ma swoje wady i zalety. IMO największą bolączką Poznania są zbyt długie prace na drogach (Kaponiera xD), bo próbują ogarniać zbyt dużo miejsc jednocześnie.
@Makurise: W ten weekend bylem w Szczecinie, uwierz mi, jak tam rozkopali pol miasta to bylem w szoku - wiem, slabo porownywac Szczecin do Poznania ale takie male wtracenie :p
@smway nie warto, chyba że planujesz cały rok siedzieć w bloku, bo wszędzie daleko jeśli chodzi o turystyczne wyjazdy, a atrakcji regionalnych jest może na parę weekendów i potem marazm tylko Ci picie w barach zostaje
@Makurise: z tym skupieniem się na mieszkańcach to chyba żart. Wiele inwestycji lub ich wariantów nie powstało bo nie, bo oszczędność etc.
No chyba że chodziło ci o jakiś mieszkańców konkretnych, z jakiejś ulicy czy coś, sąsiadów JJ np. ( ͡° ͜ʖ ͡°)