Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie można legalnie dorobić? Mam etat ale jak pójdę na minijob to dostanę 120euro i się to trochę nie kalkuluje jak mam robić 4 soboty xD
#niemcy #emigracja
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Serylek: Ale jak zarabiasz powyżej danej stawki to ci to podatkuja i zostaje ci około 120euro.
@K4KU: pomyślałem że uzbieram sobie na mieszkanie i przyda mi się dodatkowa gotówka
  • Odpowiedz
@M83_: cos zle sie doinformowales. Granica minijob to 5400€ rocznie, stad sie wzielo 450€. Jesli przekroczysz ten "dochod" to Twoj pracodawca ma obowiazek wyprowadzac za Ciebie skladki na KV i PV, a wyplata podlega pod Lohnsteuer i jesli masz pelny etat obok no to 6 klasa i witamy w piekle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie przekraczajac tej granicy w trakcie wykonywania minijobu jestes ubezpieczony poprzez Twoje prywatne lub gesetzliche KV i PV, na ktore placisz skladki ze swojej wyplaty na vollzeit, w zwiazku z czym nikt Ci nic nie odlicza od wyplaty z tytulu minijob. Ponizej tej granicy dochod rowniez nie ulega opodatkowaniu przez Kirchensteuer, Lohnsteuer i reszte.

I choc co prawda przyjelo sie mowic, ze 450€ nie mozna przekroczyc, to bez problemu mozna co jakis czas wiecej wypracowac, jezeli granica 5400€ w danym roku podatkowym nie zostanie przekroczona. Jezeli np. zaczalbym w czerwcu to po porozumieniu sie z pracodawca moge na luzie kasowac 900€ miesiecznie do konca roku, o ile jestem w stanie udowodnic, ze do czerwca
  • Odpowiedz
@K4KU:

Bo nie uwierzę w to że pracować nie musisz

Przejrzyj mój profil. Wszystko opisywałem i mówiłem jak szokująco łatwo do tego dojść. Ale trzeba się narobić a nie 8h i do gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem w planach w wieku 35 lat przejść na emeryturę i w sumie mogę to zrobić
  • Odpowiedz
@Serylek: Ale co Ma Minijob do dawania korkow
@M83_: nie, nie wiem w sumie o czym mowisz, ale ktos, kto o tym Ci mowil musial cos przekrecic. 3 miesiace czy tam 70 dni pracy dotycza kurzfristiger Minijob, a nie minijobu
  • Odpowiedz