Wpis z mikrobloga

#btc #pit #podatki #kryptowaluty

Mirki pytanie mam.
Jeśli 2021 wpłaciłem na giełdę hajsy i kupiłem krypto (np. tethery czyli odpowiednik dolara) ale w międzyczasie doszedłem do wniosku, że w sumie to za dużo wrzuciłem hajsow i wypłaciłem z powrotem do banku 50% tej sumy co wpłaciłem na początku , a jej reszte dalej trzymam na giełdzie to jak to rozliczyć w picie? jako strata?

Bo niby koszt uzyskania przychodu - 100% sumy a przychód 50% tej sumy, czy jak na to patrzeć?
Czy poprostu odjac obie kwoty od siebie i wpisac w rubryke koszt uzyskania przychodu to co wyjdzie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czysta: a jesli wplacalem w pln a wyplate mam w dolarach to rozumiem biore kurs z dnia poprzedniego i odejmuje potem od pln ?

Czyli cos takiego : Wplacone Styczen 2021 - 1000 zl minus 150 dolarow (wyplacone w lutym 2021) x kurs z dnia poprzdniego ?
  • Odpowiedz
@pikey: wlasnie cos znalazlem, ale dzięki rowniez za odpowiedz

Zarobki uzyskiwane w 2021 r. w walucie obcej oraz ponoszone z tego tytułu koszty, jak i odliczenia (np. składki na ubezpieczenie zagraniczne) ponoszone w walucie obcej, wykazuje się po ich uprzednim przeliczeniu na złotówki. Zatem na druku PIT kwoty wyrażone muszą być w walucie polskiej (w złotówkach).

Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego
  • Odpowiedz