Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy mam swojego Note 8 pro już jakieś dwa lata i normalna sprawa że bateria zaczęła szwankować, coraz krócej trzymać. Kupiłem zatem nowa baterie i sobie wymieniłem jednak nie zauważyłem wielkiej różnicy. W zasadzie to nie ma w ogóle różnicy. Zastanawiam się teraz czy może wgrać jakiś custom Rom albo inne miui. Zatrzymałem się na miui 12.0 i nawet po zmianie regionu nie dostaje aktualizacji. Czy ktoś z was może polecić jakiś custom Rom który zwiększy żywotność baterii?

#xiaomi #redminote8pro #telefony #gsm #android #miui #bateria
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wenger: Tak wiem, accubattery mam już zainstalowane jakiś czas. Nie no trzyma trochę lepiej ta bateria niż stara ale mam wrażenie że jakiś custom Rom mógłby tu pomóc tylko jaki
@Bolostolo: no aktualizacji niet bo xiaomi zakończyło wsparcie dla tego flagowca( ͡° ͜ʖ ͡°) no a bateryję to mogłeś lepszą nabyć. Co do custom Romów to tam chyba lineage pakują choć nie wiem bo to mediatek
@johnblaze12345: Na początku na ekranie powitalnym sprawdź sobie, czy aplikacja poprawnie wykryła pojemność baterii w Twoim telefonie i ustawiasz sobie limit ładowania (taki niebieski wskaźnik) na np. 80% - 100%. Potem zostawiasz aplikację działającą w tle i po kilku-kilkunastu ładowaniach w zakładce zdrowie wyświetla Ci się oszacowana pojemność baterii.
Dla pewności co jakiś czas możesz do apki zajrzeć, czy jej system nie ubił. Najlepiej dodać ją do wyjątków w oszczędzaniu baterii,