Wpis z mikrobloga

Do pracy tak samo nie jestem w stanie iść obecnie.


@Kamilo67: Ja w trakcie fobi społecznej musiałem iść do pracy, a było tak że na początku zalewał mnie zimny pot i paraliżujący stres aby w ogóle wejść do firmy złożyć CV mimo że to nie była moja pierwsza praca i było wcześniej ok. Także myślę że poziom bliższy maksymalnemu u mnie był, skoro trzeba by mi było kilka podejść aby w
Nigdzie tak nie powiedziałem, więc nie pieprz xD. Jakbyś nie wiedział, takie rzeczy leczy się małymi krokami, a nie od razu wrzuć go na imprezę i radź se sam xDD. I taki efekt, że gość jest podpart do ściany i wysyła tutaj na wykop te zdjęcia, bo jest niezadowolony. No faktycznie świetnie xD. No ale dla ciebie to takie proste, wystarczy na imprezę iść i po problemach xd.


@Kamilo67: Masz problem
@Kamilo67: Wydajesz się trochę przemądrzały. Zacznijmy od tego, że z lękami (swoimi i nie) mam do czynienia bardzo długo, a nawet zdarza mi się czytać trochę literatury w temacie. W wielkim skrócie:
Wiesz dlaczego terapia poznawczo-behawioralna ma największe sukcesy? Przez "poznawczość". Oczywiście, super dodatkiem jest znać mechanizmy swoich lęków i na pewno to ułatwia (np. wiedza, że ciało migdałowate nasila centrum lęku, a kora przedczołowa, która powinna to hamować, nie zawsze
@r5678: No to ja ci powiem: byłem na studiach, ale panicznie wychodziłem z zajęć i nie przychodziłem ze stresu, w końcu już nie dało się nadrobić i trzeba było zrezygnować. Więc jaka tu wymówka? Mam przyjść do pracy, po czym jak będzie jakiś kontakt z ludźmi to ucieknę od razu? A jakie będą tego konsekwencje? Do tego trzeba się przygotować.
@Abstrakt:

Wydajesz się trochę przemądrzały


Powiedziała osoba, co od razu porównuje mnie, że bym chciał, aby faszerować lekami i zamknąć w klatce.

Wiesz dlaczego terapia poznawczo-behawioralna ma największe sukcesy? Przez "poznawczość".


Nie wiem, mnie tam terapia nie pomogła. O wiele lepiej samemu sobie radzę.

Oczywiście, super dodatkiem jest znać mechanizmy swoich lęków i na pewno to ułatwia (np. wiedza, że ciało migdałowate nasila centrum lęku, a kora przedczołowa, która powinna to