Wpis z mikrobloga

Hej
Zna ktoś sposób na problem z utylizacja dysku na poziomie 100%? System świeżo zainstalowany i zaktualizowany. Jakieś 2 tyg później zaczął się problem. Dysk crucial bx500
Co do tej pory zrobiłem:

- Windows serach i indeksowanie wyłączone. Szukałem jeszcze usługi superfetch, ale nie widzę jej wcale.
- dysk przeskanowany pod katem bad sektorów kilkoma programami i czysto
- sterownik storahci wyłączony w rejestrze
- przeskanowałem komputer pod katem wirusów/malware i czysto
- wymieniłem kabel sata na nowy
- zaktualizowałem bios płyty głównej. Pobrałem sterowniki do dysku ale nie jestem w stanie ich zaktualizować z powodu spowolnienia systemu.

#pcmasterrace
  • 7
@bombelaz: Ale caly czas ma 100%? Sprawdz dysk smartem. Jezeli dysk ok, to moze masz stara wersje/instalke 10? One mialy takie bugi z ramem i dyskiem. W 90% przypadkow jakie pamietam, pomagal tylko format i pobranie nowej instalki
Windows serach i indeksowanie wyłączone


@bombelaz: Najgłupsze rozwiązanie którym sam sobie strzelasz w stopę. Indeksowanie nigdy nie jedzie po dysku 100% przez cały dzień.
@L3gion: Sporo poradników w necie podpowiada aby spróbować wyłączyć i zobaczyć czy pomogło. Problem nie jest blachy, dużo ludzi ma ten problem a permanentnego rozwiązania brak.
@HasztagMisiek Cały czas 100% Skanowane było u jest git. Instalkę pobrałem niedawno z oficjalnej strony. Dysk do tej pory czyli 2 lata działał dobrze. Mam wrażenie ze jakaś aktualizacja to zepsuła.
@Czapelek: dlatego pytałem czy cały czas, no ale jak gosć ma tak ciągle, to bez jaj, nie pobiera mu się 2tb aktualizacji, tym bardziej, że ma świeżą instalkę z tego co napisał.
Ja bym walił format profilaktycznie, zanim masz i tak pusty system. Na wszelki wypadek znowu pobrałbym świeżą instalke. Szukanie tych problemów zajmuje zazwyczaj 5x więcej czasu.
A co do dysku - to że do tej pory działał, nie znaczy