Wpis z mikrobloga

#motocykle Hej, czy jakiś doświadczony motocyklista może mi zasugerować kiedy najlepiej jest kupić motocykl? Tak na logikę pewnie w okolicach marca drożeją ale wole zapytać kogoś kto już to kiedyś ogarniał. Czy może lepiej sprowadzić z UK?
  • 22
  • Odpowiedz
@nokio: sciagajac z UK bedziesz mial do ogarniecia temat reflektora i najczesciej bedzie na nich wiecej korozji z racji pogody jaka tam panuje. jak tak obserwuje rynek to w sumie nie ma za duzego wahania w cenach, jednak najsensowniej jest chyba kupowac go w porze kiedy ma sie mozliwosc przejazdzki i sprawdzenia podstawowego zachowania na drodze.
  • Odpowiedz
@nokio: a co w ogóle kupujesz? pierwsze moto? Powiem Ci, że choć swój kupiłem w lutym to nie ma uniwersalnego terminu. Najlepeij jakbyś zaczął szukac już teraz, bo się najeździsz i naoglądasz różnych złomów.
  • Odpowiedz
@nokio: Nie wiem, bo to motocykl kolegi tak ściślej rzecz ujmując. spytam. A i tych kilometrów jest 67 jednak, ale to i tak chyba blisko.

Jeśli moje słowo jest coś warte dla Ciebie, to daje sobie konto usunąć za ten motorek. Najlepszy egzemplarz jaki ten kolega kupił (nie jest to mirek handlarz, ale kupił motocykle dla wszystkich moich znajomych ok. 12 sztuk).
  • Odpowiedz
@nokio: ja np. wystartowalem z egzaminacyjnego varadero na sv650n jeszce to gaznikowe okragle, i nie mialem najmniejszego problemu z opanowaniem sprzetu. troche szokujace na poczatku bylo przyspieszenie, ale z odpowiednia iloscia oleju w glowie krzywdy sobie nie zrobisz. xj600 ma opony jak w rowerze w zasadzie, jak sie rozbujasz i zechcesz mocniej polatac po winklach/na torze to nagle mozesz sie zaskoczyc ze tego brakuje, tamtego..
  • Odpowiedz
@chorinek: myślałem o cbr600 chociaż kolega motocyklista namawia mnie na cb500 ale z wyglądu średnio mi się podoba, wiem, że to nie jest najważniejsze ale jednak jak od zawsze marzysz o dwóch kółkach i przychodzi moment, że możesz go kupić to wiesz jak wygląd działa ... :)
  • Odpowiedz
@nokio: jezeli jestes w miare ogarniety to krzywdy na CBR sobie nie zrobisz w sumie, pod warunkiem ze masz jakies podloze z ktorym startujesz, czyli jakis kurs swiezy w miare na kat. A
  • Odpowiedz
@nokio: Co do tej XJ to 98r, przejechane 28 k, książka serwisowa do 22k. Pali na dotyk, nawet teraz. Absolutnie żadnej gleby, nawet przyszłowiowej parkingówki. Kolor czerwony. Cena 5000 od ręki. Tyle, że motocykl niezarejestrowany w kraju.

CBR600 na puerwszy motocykl, to pomysł z gatunku tych absolutnie głupich. SV650 tylko troszkę mądrzejszy.
  • Odpowiedz
@pokey: odezwe sie w styczniu o ile jeszcze bedzie to aktualne :) cbr600, roznie mówią, koni ma sporo, niby rozsądek w głowie mam ale zawsze kusi żeby odkręcić. Znowu z drugiej strony, czy masz 60KM czy 100KM to i tak się rozpędzisz do zabójczych prędkości
  • Odpowiedz