Wpis z mikrobloga

Tak pozwole sobie dolać oliwy do ognia :D

W mediach ŁKS dumnie głosi wszem i wobec rekord frekwencji i pobicie Widzewa tj. 18 008 kibiców ogłoszonych przez spikera podczas meczu. Hasło poszło w świat, wszelkie media to kopiują.

Jednak potem mamy raport pomeczowy gdzie ŁKS podał już 17 052 kibiców.
https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/lks-lodz-s-a,chrobry-glogow-s-a,3148520.html

O co chodzi? Okazało się ŁKS liczy do frekwencji także loże prasowe i pracowników :D Gówno nie rekord, poleciała PR notka aby przykryć przegraną na otwarciu, pięknego swoją drogą, stadionu :D

Do niedawna Widzew nawet lóż nie liczył, podawał frekwencje jedynie z normalnych trybun :D Miałem okazje być na lożach to na topowych meczach, standardem na Widzewie było że do firmowych loży wchodziło więcej osób niż liczba na jaką ta loża była przewidziana.

Tak dla załagodzenia na koniec:
- argument "bo na zdjeciu" jest z dupy argumentem, bo i na Widzewie standardem jest kibicowanie na stojąco, czy stanie na schodach, zwykle też nie wiadomo z jakiego momentu jest zdjęcie (kibice nie wyrabiają się na pierwszy gwizdek, idą po piwo w 40 minucie itp, na Widzewie z powodu czerwonych krzesełek mniej to się rzuca w oczy)
- 17 tys na ŁKS to i tak świetny wynik
- rekord Łodzi i tak należy prawodopodbnie do ŁKS 45 tys. kibiców, ale to też były inne czasu i inne realia.
- na razie koguty spokój pogadajmy o frekwencji za kilka kolejek :)

#lodz #widzew #lkslodz
Radus - Tak pozwole sobie dolać oliwy do ognia :D

W mediach ŁKS dumnie głosi wszem...

źródło: comment_1650830153uPAfizhagIszwPwJmoaP8V.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Radus: Całkiem normalnie napisałeś, to w sumie odpiszę, bo sam to rozkminiałem - do tej pory na ŁKS-ie nie wliczano nigdy skyboxów, które stanowią lwią część tej "dopisanej" frekwencji. Nie znam dokładnych liczb, ale można sobie wywnioskować samemu, że przy jednej trybunie biletów było w sprzedaży trochę ponad 5100, a oficjalna pojemność ze skyboxami wychodziła 5700.

Dla mnie ponad/prawie 18k z biletów+skyboxów to realny wynik, miałem przyjemność być raz na prasówce,
  • Odpowiedz
@Jakub_Olkiewicz: Szczerze powiedziawszy zdziwił mnie Tarot, że oficjalnie przyznał do doliczania skyboxów do frekwencji, bo gdyby ŁKS też tak liczył cały ubiegły sezon, to szyderki byłoby dużo mniej ;)

Hej Jakub, a skąd to info? gdzie on to napisał/powiedzial?
  • Odpowiedz
@kryptokid: https://lodzkisport.pl/czy-lks-pobil-rekord-widzewa-i-tak-i-nie/

"– My do podanej frekwencji zaliczamy kibiców na trybunach i najemców lóż, bo to są przecież widzowie. Natomiast nie wliczamy do tej grupy pracowników klubu, obsługi meczowej czy osób zasiadających na trybunie prasowej – tłumaczy Marcin Tarociński, rzecznik prasowy Widzewa".

U nas z tego co wiem aż do meczu otwarcia były liczone tylko trybuny, bez skyboxów.
  • Odpowiedz