Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny, nie wiem jak mężczyzna powinien zachowywać się w relacjach z kobietami, w ogóle czasami się zastanawiam nawet jaki powinien być mężczyzna. Co to znaczy być mężczyzną?

Opiszę krótko: Dziadek (rocznik 50~) był bękartem, jakoś sobie w życiu radził, jednak miał problemy z alko. Ojciec (rocznik 70~) często mówił, że był wychowywany przez sąsiadów, bo ze swoim prawie w ogóle relacji nie miał (dziadek dużo pił i pracował). Ja (przed 00) pochodzę z wpadki, więc trzeba było się ożenić. Stary na początku dawał coś od siebie, bo trzeba było się wybudować itp ale później popadał w alkoholizm i pije do dziś. W sumie od kiedy miałem 5-6 lat to pije. Ciągami 4-5 dni, następnie 2 tyg przerwy, pracuje tylko po to żeby mieć za co pić. Teraz zdarza mu się, że ciąg trwa 2 tygodnie i miesiąc przerwy :/

Mam pato starego, byłem wychowywany głównie przez matkę, która ma zajebiście silny charakter i odczuwam kryzys męskości, bo nie miałem wzorców, a wręcz były to patologiczne wzorce. Szukam jakiegoś poradnika, podcastu, książki, nawet powieści, która pomoże mi jakoś zrozumieć, nauczyć jak być mężczyzną. A tym bardziej teraz, po tym jak zostawiła mnie dziewczyna po 2 latach związku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#feels #zwiazki #relacje #alkoholizm #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6264421b1a57726c6d2fe6cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania twoja historia brzmi podobnie do mojej (odejmując dziadka) i problem również podobny. Z ojcem nie mam zbudowanej jakiejkolwiek relacji, raczej nie poświęcał mi uwagi, a ja mu to chyba ulatwialem bo nigdy o nią nie zabiegałem. Plus taki, że nie było przemocy fizycznej w domu choć pijak robił opinię rodzinie po okolicy i był źródłem krzywych akcji). Bardzo długo miałem problem w relacjach damsko męskich (podobam się kobietom, ale mimo byciu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Poczytaj o ddd i dda, z dużym prawdopodobieństwem objawy tych syndromów znajdziesz u siebie. U mnie była większość opisywanych objawów i nawet się ucieszyłem z tego powodu, bo w końcu odkryłem co jest nie tak i co można z tym zrobić.
W tym kontekście pooecam książkę:

https://www.taniaksiazka.pl/znajdz-spokoj-wewnetrzny-pomoc-dla-ddd-i-dda-w-odzyskaniu-emocjonalnej-trzezwosci-dayton-tian-p-1534996.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping

W kontekście męskich wzorców jak również ddd i dda polecam:

https://www.libristo.pl/ksiazka/no-more-mr-nice-guy-2435199.html?utm_source=google&utm_medium=surfaces&utm_campaign=shopping%20feed&utm_content=free%20google%20shopping%20clicks%20000-300k

A najbardziej polecam psychoterapię. Po przeczytaniu pierwszej z wymienionych książek się na nią
  • Odpowiedz
BiałkowaKapucynka: 12 życiowych zasas. Antidotum na chaos - Petersona, i generalnie jego wykłady, na YouTube są dostępne
7 nawyków skutecznego działania
Tylko czerp z tego z głową, poddawaj w wątpliwość i myśl, zresztą jak we wszystkim. Książki nie zrobią pracy za Ciebie

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz