Wpis z mikrobloga

#jsw #gielda
Noo, wykopki trafiły w dziesiątkę podczas typowania lidera inwestycji ()
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goronco: takie życie i tyle. Nie rozumiem ironii bo i mie ma podstaw do kpin z tej spółki i spadków bo każdy doskonale widzi fundamenty.Trzeba przeczekać i tyle. Zaraz raport finansowy za pierwszy kwartał (prawdopodobnie świetne wyniki) i dalej już mi się tych plusów nie chce pisać. A co do wypadków zdarzają się i tyle. Po prostu pech i czekamy dalej
  • Odpowiedz
@Goronco: a czy wybuchła cała kopalnia czy tylko ściana wydobywcza? Ile kopalń wchodzi w skład JSW. Już błagam przeżywasz jakby wywaliło całą kopalnie. Akcja ratownicza trwa i fajnie jakby w niedziele wszystko już było jasne
  • Odpowiedz
@Goronco: raczej Miras na to nie liczę. Cały wig krwawi i widzisz ze teraz za bardzo nie ma w co wejść. Sam mam akcje JSW, wiszę na haku ale trudno. Czekam i tyle. Nie zaprzeczysz ze ta spółka ma potencjał tylko nie może tego wykorzystać. Luzik i czekamy do jesieni
  • Odpowiedz
@RomanPL: zobacz sobie jak świetne wyniki publikuje Orlen i o ile zwiększa zyski rok do roku a na kursie praktycznie gówno się dzieje, bo tu zagrożeniem są rządzące miernoty które z chęcią te zyski przetransferuja na socjal zeby kupic głosy wyborców
  • Odpowiedz
@Goronco: Ta ściana i tak miała być wyłączona z użytku z początkiem maja (ktoś tu na tagu tak pisał, nie sprawdzałem info). Mówisz że wypadek który wydarzył się w tym tygodniu wyjaśnia spadki które już trwają od dawna? To tak jakby akcje Daimlera miały spadać za każdym razem gdy ktoś się zabije w Mercedesie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Goronco dzisiejsze tąpnięcie nawet nie zniszczyło ściany, co potwierdziły już władze spółki, ta ściana była w przygotowaniu i nie wydobywała.
Pniówek to spadek o 3 tys. ton dziennie na ścianie i miała być lada moment zamknięta, tym bardziej szkoda tego wypadku, bo to była gra o świeczkę.
Wydobtcie po wypadkach może spaść o 2-3%, Bzie ma w tym kwartale zwięszyć wydobycie o 15%, więc będzie i tak wyższe niż w IV
  • Odpowiedz
@Goronco mnie przyszły tydzień średnio interesuje, bo nie poluję na dołek, zobaczymy po majówce.

Btw. Investing zmienił właśnie prognozę przychodu JSW na 1Q22 z 3,798mld na 4,67 mld.

Fajny hat-trick, trzy rekordowe kwartały pod rząd, bo niedługo kończy się kontraktowanie na ten kwartał i już wiadomo, że średnia cen będzie znacznie wyższa w 2Q22.
  • Odpowiedz