Wpis z mikrobloga

Mirasy czemu ceny bitcoinow w ciągu ostatnich 5 miesięcy spadły o 40%. Przecież główny koszt wykopania bitcoina to energia elektryczna która idzie w górę, oprócz tego rosną koszty pracy, a przede wszystkim INFLACJA. Wszystko drożeje a Bitcoin spadł, czegoś tu nie rozumiemy

#nieruchomosci
  • 23
  • Odpowiedz
@witam12: a co tu do rozumienia, wszystkie krypto to są aktywa czysto spekulacyjne nie niosące za sobą realne wartości. Cena spada, bo ci co kupili jak było nisko realizują właśnie zyski, a że ich jest więcej niż chętnych na zakup to masz obsuwę
  • Odpowiedz
@gorylwemgle: czyli mimo wzrostu kosztu wytworzenia aktywa ale spadku popytu związanego np. z odcięciem taniego finansowania
ostateczne ceny mogą spaść? Zachowanie ceny Bitcoina o tym świadczy ()
  • Odpowiedz
@witam12: dopóki będzie to dla kogoś opłacalne to tak. Zazwyczaj oznacza to upadek mniejszych producentów, którzy nie są w stanie konkurować z większymi graczami, którzy mogą sobie pozwolić na obniżenie przychodu.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: z jednej strony tak, ale z drugiej duży może sobie pozwolić na budowę droższych inwestycji w czasie i podtrzymywać płynność finansową. A mały jest uzależniony od tego, czy kredyty na jego inwestycje nie zje w za dużym stopniu marzy dewelopera. Myślę, że pani Julka z recepcji i Ania z działu sprzedaży to nie az taki duży koszt jak szalejące ceny materiałów i koszt kredytów.
  • Odpowiedz
@witam12: Za bitcoinem nic nie stoi, wywali w górę, jak ktoś zdecyduje, ze pora na kolejne ath, jednak nie można tego rozpatrywać w sposób taki jak normalne aktywa giełdowe. To jest czysty hazard i spekulacja. Sam mam tego dużo i czekam bo aktualnie -20%.
  • Odpowiedz
Mirasy czemu ceny bitcoinow w ciągu ostatnich 5 miesięcy spadły o 40%. Przecież główny koszt wykopania bitcoina to energia elektryczna która idzie w górę, oprócz tego rosną koszty pracy, a przede wszystkim INFLACJA. Wszystko drożeje a Bitcoin spadł, czegoś tu nie rozumiemy


@witam12: Jak napisze, że krypto to "wydmuszka", to mnie zjedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz