Wpis z mikrobloga

@itolek100: W sumie krowy mleczne to szybko są ubijane, jakoś przed 6 rokiem życia chyba padają. Naturalnie dwie dyszki osiągalne dla nich. Jeszcze gorzej ma się kwestia krów hodowanych na mięso, bo te rok sobie pożyją i elo
  • Odpowiedz
krów hodowanych na mięso


@Lou90: A różne śmieszne artykuły w internecie, bo to wiedza tajemna nie jest. Dużo danych do weryfikacji jest na stronie Polskiej Federacji Hodowców Bydła czy jakoś tak. Ogólnie mi ciężko coś przytoczyć, bo ja z pamięci pisałem stąd choćby pomyłka z tymi mlecznymi (@rosucho ma rację a ja jestem debilem xD), ale są różne stronki hodowców itd. które mają pomóc rolnikom w eksploatacji bydła itd. Także podsumowując
  • Odpowiedz
@Wink akurat jestem w robocie to zrobiłem zdjęcie tabeli (4,3,2,1 to liczba laktacji, następnie dzień laktacji, oraz średnia dzienna ilości wydojonego mleka), 4 laktacje to 6 lat życia, bo przed urodzeniem musi jeszcze dorosnąć.

Krowy są bardzo wydajne co nie pozwoliło by im w takim stanie żyć dziko, przez zapalenia.

Przez to też żyją krócej, bardzo wydajna krowa jest ciężka do zapłodnienia, chodzi tu o kaloryczność pożywienia i hormony, krowa mleczna która
Popularny_mis - @Wink akurat jestem w robocie to zrobiłem zdjęcie tabeli (4,3,2,1 to ...

źródło: comment_1650728336iXwGnqppHMB0RbRSbkW3Ml.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lou90: żadna tajemnica, byki na mięso się sprzedaje w wieku około 2 lat gdy ważą powyżej pół tony w górę ( nawet 900 kilo miga ważyć) dalej nie ma sensu trzymać bo pasze swoje kosztują. Z kolei krowy mleczne zależy od ich zdrowia i kondycji rozrodowej. Jak ma szczęście i zdrowie to i obecnie 10 lat przeżyje. Ale Gdy krowa jest niecielna/ daje mało mleka/ ma poważne schorzenie niewarte leczenia to
  • Odpowiedz