Wpis z mikrobloga

No fajnie kupiłem sobie dekoder dvb-t2, kanał testowy działa, ale nie znajduje mi nowych kanałów które są na nowym multiplexie. Wziąłem dekoder do ojca na wieś i od razu znalazł nowe kanały. Antenę mam na dachu bloku. Co mam zrobić z kim pogadać żeby sprawdzić w czym jest problem.
#telewizory #telewizja #dvbt #dvbt2
  • 8
@r3kc4H robiłem to szukałem manualnie zgodnie z częstotliwościami na chorągwcy pod Krakowem i sygnał jest 0 na tej częstotliwości gdzie jest mux z dvbt2
@alteron: jak jest na dachu i to blok, to może być instalacja zrobiona na tzw. wzmacniaczu kanałowym. Tj. tylko odbiera częstotliwości ustawione do obecnych MUX, a żeby to zmienić to musi przyjść ktoś od anten i na nowo poustawiać. Czyli to słabo widzę. Leśne dziadki z zarządu budynku nie rozumieją tego. Dla nich by mogło być ze 4 główne programy, albo powiedzą - panniieeee a po co to komu jak jest
@alteron: W blokach to jest tak, że tam anteny, wzmacniacze kanałowe itp i faktycznie moze być tak, ze jakis sprzęt wycina te pewne pasma. Możesz napisać do spółdzieli i zawołaj jak sie dowiesz więcej :) ciekawi mnie to.