Wpis z mikrobloga

Zwolennicy PiS czesto przywołują przepowiednie L. Kaczyńskiego z Tbilisi i rozciągają je na obecne PiS przekonując jakie to ono lepsze i od dawna wiedziało jak to Rosja nam zagraża.
Daja temu wiare też osoby nie bedace pisowcami.

Tyle, że to nieprawda. PiS przez lata nie brał zagrożenia rosyjskiego naprawde realnie i była to dla niego tylko propagandowa wrzutka do wewnetrznej walki politycznej.
Bo gdyby uznał zagrożenie za realne nie wydawałby kasy na rozdawnictwo dla twardego elektoratu i odwierty o. Rydzyka, ale na gwałt przyśpieszyłby modernizację armii.
Tymczasem ''przyśpieszenie'' modernizacji armii w obliczy przewidzenia rosyjskiego zagrożenia:

- Zakup śmigłowców wielozadaniowych - skasowany kontrakt - efekt wypłacenie odszkodowania, a uzbrojenia nadal nie ma.
- skasowanie planu Wisła na zakup zestawów Patriot , a następnie po kilku latach przerwy ... zakupienie ich. Efekt wg. starego planu już mieliśmy mieć własne zestawy, ale po zmianach nie mamy.
- zestawy rakiet plot Narew - miały być na uzbrojeniu już od 3 lat - opóźniono program i w optymistycznym wariancie beda dopiero w tym roku
- Zakup okrętów podwodnych - opóźniony o jakieś 4 lata.
- projekt wyposażenia żołnierzy Tytan - spóźniony 6 lat i licznik bije
- system zarzadzania walką bms - opóźniony o kilka lat i nadal niema
- spowolnienie zakupu dronów co jest w mailach Dworczyka
- wypłyniecie materiałów dotyczacych planowanej struktury jednostek WP i danych uzbrojenia bo tuzy obronnosci wysyłały se je zwykłymi mailami

Tyle mi przyszło w tej chwili do głowy, a jeszcze pewnie coś się znajdzie np. z granatnikami ppanc.

Mieliśmy za to;

- Propagandowe przyśpieszenie produkcji karabinka Grot. Skutek broń z wadami oddana na wyposażenie.
- propagandowe oddawanie co kilka miesiecy ubogiego nieuzbrojonego śmigłowca z Mielca - pojedynczo, aby były okazje do konferencji (Putin nawet całych dywizjonów śmigłowców, samolotów czy nowych okretów osobiście nie przyjmuje bo nie robiłby nic innego)
- propaganda w TVP podczas defilady w stylu ''Rosomak to nasz sukces eksportowy'' - tymczasem szybko starzejącego się niestety Rosomaka nikt od nas nie kupił. Jedyny kontrakt Słowacy zerwali po dojsciu do władzy PiS, a kadłubów zrobionych dla Patrii do Jemenu to raczej nie ma co liczyć jako Rosomaka, bo to ich zamówienie i ich wyposażenie.

Owszem awaryjnie zamówiono Abramsy, ale to już stosunkowo nieodległe czasy gdy wywiad USA już zaczynał pozyskiwac informacje co się świeci. A tu mowa o rzekomej świadomosci zagrożenia przez PiS od kilkunastu lat. A wyglada na to, że albo jej nie było, albo nie było to traktowana jako realnie zagrożenie.
Czyli F-35 zostaje - ale to pewnie też dla propagandy wewnetrznej było i w ramach rozliczeń z USA w ramach robienia im ''łaski'' .

#ukraina #rosja
#neuropa #4konserwy #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
PiS zlikwidowało rosyjskie wtyczki w wywiadzie.


@imateapot: nie, PiS zlikwidował cały wywiad praktycznie, podał do wiadomości publicznej nazwiska współpracujących z polskim agentem lokalsow z całego świata, co skutecznie odstrasza przed jakimikolwiek kontaktami z naszym wywiadem na wiele lat wprzód. Aż szkoda komentować te twoje wysrywy tbh. ale zlikwidowanie rosyjskich wtyczek mnie tak rozbawiło, że aż musiałem coś napisać
  • Odpowiedz
@szurszur: a jak się odniesiesz do słów posłanki Leszczyny z ost kilku dni, która wprost stwierdziła że w marcu 2022 była zwolenniczką oddania Rosji wschodniej Ukrainy (i nie była w tym poglądzie odosobniona jako część "liberalnego zachodu") ??
  • Odpowiedz
@szurszur: babka jasno powiedziała że jest "Team Putin", że bardzo chętnie oddała by mu połowę obcego kraju, powiedziała też że tak myśli część elit zachodu, którą u nas media uznają za "anty putinowskie" i twoim zdaniem to nie jest szkodliwe?

I nawet przez moment nie przyszło ci do głowy że te "wojenki w Brukseli" wynikają właśnie z tego, aby Polskę spacyfikować, pozbawić nas sprawczości oraz niepodległości i aby w sprawach takich
  • Odpowiedz
@imateapot: No i kolego nie wytrzymales i mimo , że odpowiedziałem na wrzutke nie na temat napisałeś prostackiego posta na dodatek kłamiac bezczelnie. Typowo pisowsko putinowska propaganda.
Nie kłam , że napisałem o nieszkodliwosci tych słów (z mojego wpisu wyraxnie wynika, że uznałem je za szkodliwe), bo sam to zmyśliłes.
i zabawne, że bierzesz wypwoeidz mało znanej posłanki i zestawiasz ją z antyposlkimi dizłąniamiPiS i jeszcze zaprzeczasz, że one sa bardziej
  • Odpowiedz
bierzesz wypwoeidz mało znanej posłanki


@szurszur: to jedna z najbardziej aktywnych w mediach posłanek PO. Można spokojnie stwierdzić, że jest ona jedną z twarzy tej partii. Gdyby tak nie było, to tak często nie wypowiadała by się w mediach (w dużych partiach wyjścia do mediów są konsultowane z kierownictwem).

Nie. W tej batalii chodzi o to, czy nasze interesy będą załatwiane przez nas, czy ponad naszymi głowami.
Doskonałym przykładem jest tutaj
  • Odpowiedz
@imateapot: Moze dałbym temu wiare gdyby to była walka o waznosc konstytucji jako obiektywna wartosć. A to wyszło przy putinizacji prawa i znajac jakie to skutki przynosi w Rosji i Białorusi beda przeciwny temu samemu w Polsce.
Przykład z zajeciem Przesmyku naciagany, jak UE może o tym zadecydowac, tu mamy NATO od obrony.
  • Odpowiedz
Przykład z zajeciem Przesmyku naciagany, jak UE może o tym zadecydowac, tu mamy NATO od obrony.


@szurszur: UE już dawno przestało być tylko sojuszem gospodarczym. Z każdym kolejnym rokiem zmierzamy w kierunku federalizacji, czyli utworzenia jednego państwa. Mamy już wspólną walutę, wspólną politykę na granicach, wspólny rynek, wdrażany jest wspólny minister spraw zagranicznych, mamy wspólny dług a coraz poważniej mówi się o wspólnej armii.

Swoją drogą to też jest jedno z
  • Odpowiedz
@imateapot: Może lepsze superpanstwo UE niż neokmunsityczne państwo pisowskiej klik na wzór łukasznkowsko putinowskije satrapii.
A ten przykład, który podąłes z akcpetacja oddania czesci Polski Rosji niby z powodu prawa unijnego jest tak demagogiczny, że pozwole sobie podac podobny:

PIS w koalicji z Konfederacja wrowadzją karę śmierci i skazuje na nia liderów politcznych, dziennikarzy oraz przywóców prodemokratycznych protestów. UE próbuje interweniowac, ale Trybunał Pryzłebskiej przegłosował wyższośc prawa polskiego i opozycja jest
  • Odpowiedz