Wpis z mikrobloga

@tarushiba: Jak truskawka i mak w takim samym tempie rosły i wygladają mniej więcej podobnie (cieńkie łodyżki z dwoma listkami - może mnie oszukano...) i oba pokazały się już po tygodniu, tak słonecznik mnie zaskakuje.
Po dwóch dniach już były łodyżki, a teraz... praktycznie wywalają mi ziemię z doniczki :O
Ogólnie w tym "zestawie" było ok 10 nasionek i w instrukcji kazali zasadzić je razem... Ale powoli nie wiem czy to
Jak wysokie rosną? Bo znajoma mi osoba własnie mnie skrytykowała, że słoneczniki to się sadzi na działce, a nie w doniczkach i że wyrastają duże.


@tarushiba: Przeciez to zalezy od odmiany i te informacje masz podane na opakowaniu
@Niewiemja: Nie było nic na opakowaniu, bo to jest sklep z takimi duperelami do domu, nie ogrodniczy.
Ale też mi się wydaje, że nie dawaliby w takim małej torbie do zasadzenia do domu czegoś, co wyrośnie za duże na doniczkę.

Będę obserwować :)
@tarushiba: ja siałem 3 tyg temu słonecznika ozdobnego do skrzynek balkonowych, ale kazali siać po 3 nasiona i zostawić potem tylko najlepszą siewkę, także raczej nie powinny być wszystkie w jednej doniczce. Ale też mi właśnie szybko rośnie i ciekaw jestem co z nich będzie
@Locati: No własnie każdego dnia jestem coraz bardziej przerażona. Zaraz kupię jakąś doniczkę podłużną i je przesadzę, żeby nie rosły po sobie.

I jak u Ciebie wyglądają po 3 tygodniach?
@tarushiba: uaa to raczej masz takie zwykłe, ktoś tu kiedyś wstawial zdjęcie że mu urósł na 4 metry taki xd ale możliwe też że się tak wyciągają do góry bo mają mało światła jak są tak wszystkie razem