Wpis z mikrobloga

@esox: Nie rozumiem za co miałbym przepraszać. Napisałeś, że od 24 lat gada to samo. Okazało się, że powiedział to raz, a niedawno tylko dał dwie prognozy na lata, które jeszcze nie nadeszły, więc nawet nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy miał rację. Chyba lepiej żebyś pozostał już w tym milczeniu :)
  • Odpowiedz
@spluczka: I zanotowała, przy okazji znacjonalizowali banki, wpakowali pieniądze w sektor finansowy, podwyższyli ceny paliw i tytoniu oraz VAT (żeby Cię zadowolić napiszę też o redukcji świadczeń socjalnych). Wszystko skończyło się tym, że we wrześniu 1992 roku do koalicji rządzącej wchodzi znowu SADP, a 18 września 1994 roku wybory do Riksdagu wygrywają socjaliści i ponownie wracają do władzy (najpierw Ingvar Carlsson a w 1996 Goran Persson).

We Francji natomiast po klęsce socjalistów ciągle lawirowano na prawicy aż ostatecznie w 1997 Chirac się przeliczył i socjaliści z komunistami utworzyli silną lewicową koalicję.

Tak się więc socjalizm walił na przykładach przez niego
  • Odpowiedz
@esox: Jesteś najgorszym typem rozmówcy jaki istnieje. Taki co celowo gada głupoty aby kogoś sprowokować. Ty wiesz, że nie masz racji, ale będziesz uparcie twierdził że ją masz specjalnie naginając fakty.

To moja ostatnia odpowiedź na twoje zaczepki, choćbyś nie wiem co mi zaraz odpisał.

mocny argument, pomyłka o 3 lata
  • Odpowiedz
Tak się więc socjalizm walił na przykładach przez niego podanych.


@esox: podejrzewam że Korwin mówił o gospodarczym waleniu się, a nie ideowym czy politycznym - w sensie poparcia ichniego społeczeństwa :)

a socjalizm marksistowski-azjatycki też padł (z wyjątkiem korei północnej)
  • Odpowiedz
@esox:

znacjonalizowali banki, wpakowali pieniądze w sektor finansowy, podwyższyli ceny paliw i tytoniu oraz VAT


uhm. i dlatego mają się dziś tak dobrze :) szczerze mówiąc - nie wiem, do czego pijesz i czego to Twoje zdanie ma
  • Odpowiedz
@spluczka: hah! Bardzo dobrze, że napisałeś o tych reformach podatkowych. Wiesz kto je zaczął wprowadzać? SAP (albo jak to woli SDAP) w 1990 r. po czym w 1991 przegrali w wyborach.

Kiedy był największy krach? W 1992 r. Stosując korwinowski dobór faktów i logikę mógłbym w tym momencie powiedzieć, że w Szwecji zawalił się eksperyment kapitalistyczny.

Co byłoby oczywistą nieprawdą. Bo wbrew pozorom nic nie jest
  • Odpowiedz