Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że w tym kraju jedyna realna szansa na odsunięcie PiS od władzy, jest tylko i wyłącznie głęboki kryzys ekonomiczny. Marsze kobiet, Pegasus, Turów, wyciek maili, respiratory, nie było afery z której PiS nie wyszedł zwycięsko. Wydaje mi się że, dla większości osób w Polsce, to są tylko cyferki, rzeczy które ich na co dzień nie dotyczą, ważne, że jest 500+, 300+, 13 i 14 emerytury. Realnie żadna dotychczasowa partia rządząca nie dała takich wspomagaczy. Kosztem przyszłości ? Jakie to ma znaczenie, skoro umiejętność myślenia długofalowego, odkładania na emeryturę w tym narodzie nie istnieje, a liczy się to co tu i teraz (a przynajmniej dla dużej części społeczeństwa).

Dopóki będą przelewy socjalne, dopóty PiS będzie u władzy. A że będą przelewy, to jest oczywiste, Kaczyński to dewastator państwa polskiego, ale nie można mu odmówić wyczucia w prowadzeniu polityki. Miałka opozycja swoimi działaniami tylko pomaga rządzącej partii, a propagandowe media robią swoją robotę. Tak naprawdę, nie zdziwiłbym się, gdyby w obliczu realnego kryzysu, PiS specjalnie sam odsunął się do władzy, żeby później z pozycji opozycji jechać po Tuskach, jak to ciężko jest w naszym państwie w dobie kryzysu, bo my po miesiącu już zapominamy kto i dlaczego.

#polityka #pis #polska #tusk
  • 3
@kamtek: Też jestem podobnego zdania. Żeby w Polsce było lepiej, najpierw niestety musi być gorzej, dużo gorzej. PiS poleci, kiedy nie będzie już z kogo zabierać kasy do przekupywania ich wyborców, i kiedy nikt nie będzie chciał im pożyczyć kasy na to. Coś takiego nastąpi, tyle że dopiero, kiedy gospodarka dobije do totalne dna. Nadzieja tylko w tym, że pojawi się jakaś rozsądna siła polityczna, która zamiast próbować budować socjalizm, pozwoli
@kamtek: albo alternatywa w którą ludzie uwierzą, jak Platforma przegrywała to nie było specjalnie głębokiego kryzysu ekonomicznego tylko ich rywal się uwiarygodnił.
na razie jest problem bo u nas konkurenci pisu się rzucają w 2 strony, jednocześnie krytykują pis za to co ci robią, a z drugiej zapowiadają że chcą tego samego i jest to trochę zgrzyt