Wpis z mikrobloga

Spoko pomysł. Ja czekam jeszcze na to, aż producenci będą mieli obowiązek zaznaczać na czerwono wszystkie związki ze składu produktu, którym udowodniono, że są szkodliwe, np. rakotwórcze.


@PstreSzkielko: A są takie w produktach? Bo z tego, co wiem to jak ktoś udowodni rakotwórczość to są wycofywane. Najczęściej chodzi i tak o dodatki do żywności, które stosuje się w bardo małych ilościach, np. błękit brylantowy w niektórych krajach jest zakazany (ale
  • Odpowiedz
@not_me: Kilka lat temu czytałam, że są to między innymi aspartam, karagen czy benzoesan sodu. Postanowiłam jednak wrzucić te związki w wyszukiwarkę, zanim Ci odpiszę, i pierwsze artykuły jakie podsuwają mi google, zdają się temu przeczyć. Wynika z tego, że przydałby mi się głębszy risercz, żeby sprawdzić czy informacje, które mam, się faktycznie nie przedawniły.
  • Odpowiedz
aspartam


@PstreSzkielko: Żeby aspartam coś spowodował to naprawdę w konkretnych ilościach by trzeba było go spożywać, a najczęściej płoszy ludzi przed wypiciem od święta jednej puszki napoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz