Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Miraski, mieszkam sobie w małym miasteczku. Tuż mojego budynku stoi mała kamienica nie podłączona do centralnego ogrzewania i jej mieszkańcy muszą się grzać kozami. Wśród nich jest Janusz który zbiera że śmietników meble, tnie je na podwórku i później puszcza je w chmurę. Jeszcze bym to zniosła bo kurde, ludzie są ubodzy - ale typ pali też plastiki z co da się wyczuć. Moje okna są zaledwie kilka metrów do komina Janusza i jeśli wiatr wieje w naszą stronę to robi mi się szaro w mieszkaniu.

Dzwoniłam już kilka razy na straż miejską, ale mnie spławiali, więc w koncu zadzwoniłam do Urzędu Miasta do wydziału środowiska i osobiście zglosilam wykroczenie straży miejskiej. Pojawili się, a czy interwencja będzie skuteczna to się okaże z czasem.

Moje pytanie jest takie - co jeszcze można zrobić? Czy komuś udało się wygrać z kopcacym sąsiadem czy raczej mam się nie nastawiać na sukces?

#smog #zanieczyszczeniepowietrza#ekologia #niskaemisja #prawo #strazmiejska #strazpozarna #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adams_GA: a jeśli nie znam nazwiska 8 numeru lokalu to mogę składać pozew? Przyznam że to akurat ostatnie co chcę robić niemniej jednak jest to jakiś plan ostateczny ( ͡º ͜ʖ͡º).

@DeNuevo: dzięki, nie wiedziałam że taka strona istnieje! No w sumie ciężko nie walczyć skoro gość kopci nam prosto w okna. Dziwi mnie tylko że sąsiedzi da raczej bierni - a część z nich