Wpis z mikrobloga

Czy docelowa moc przyłączeniowa ma wpływa na późniejsze rachunki za prąd?


@Hulleck123: z tego co czytałem tutaj, tylko w przypadku "prądu budowlanego", później już nie o ile nie jest to na firmę.
  • Odpowiedz
@ksiak: w budowlanym można zawnioskować o inną moc, np 7kW, a mi chodzi o już docelową. Z tego co czytałem to nie powinno mieć znaczenia na późniejsze użytkowanie, ale może ktoś siedzi w branży i jest jakieś info dotyczące zmian czy coś

@Bad_Wolf dzięki
  • Odpowiedz
w przypadku "prądu budowlanego", później już nie o ile nie jest to na firmę.


@ksiak: "budowlany" i na firmę to jedna taryfa.

Stąd zmuszanie osoby prywatnej do zawierania umowy w taryfie C to jawne oszustwo.
  • Odpowiedz
@Hulleck123: enea, taryfa C (budowlana, a w sadzie to taryfa 'na firmę' tylko dla niepoznaki nazwana budowlana) - tak, wpływa na cenę, na fakturze jest pozycja "Opłata stała sieciowa zł/kW/mc", wychodzi jakieś 4,40 netto za 1 kW do rachunku
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: we wzorach masz napisane, że w przypadku G kW nie jest brane pod uwagę

a co do budowy domu to podobno można wystąpić o przyłącze w taryfie G w celach rekreacyjnych, bo prawnie nie ma potem ograniczeń, że nie możesz się na tym budować, mnie to i tak nie urządza bo chcę zaczynać z początkiem przyszłego roku, a oni mają 18 miesięcy na przyłącze więc i tak wystąpię o "budowlany"
  • Odpowiedz
@Hulleck123: ok, porównałem faktury, w C jest opłata za 1kW 4.36 netto, w taryfie G mam tą tamą pozycję , z tym że z sztywną kwotę 6,51 - więc za budowlany 30kW zapłaciłbyś 130 zł netto, natomiast mając taryfę G jedyne 6.51 zł ;)
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: kosztów jestem świadom, za przyłącze PGE Dystrybucja liczy sobie 70zł*kW, ale chcę mieć na przyszłość pod elektryka, a jeśli teraz wezmę mniej, a potem będę chciał dobrać, to będę musiał dopłacić różnicę np. 30kW*70zl - 17kW*70zł plus będę musiał pokryć część kosztów oddzielnego kabla/obwodu od transformatora
  • Odpowiedz