Wpis z mikrobloga

@mathmed: nano-vna przekracza koszt masztu który przygotowuję pod SDR i ADS-B całościowo :)
i drukarki nie mam.

szukam czegoś dosłownei do rekreacyjnego odpalenia, skoro i tak pcham się na dach.
@astrodamus: > Dipol

NIE! NIGDY!

@annotate:

Anteny poszły w górę, ale niedługo łoś i na łosiu da się kupić coś w promocji - jak co roku!
Można kogoś znajomego poprosić, żeby kupił.

@bialy100k: > COCO

Miało być vhf/uhf , coco nie jest dwupasmowe , na 2m to będzie w wój duże, nie jest tak łatwo uzyskać swr na niskim poziomie, a nawet jeśli jest tylko do odbiorum to antena
@wiecejszatana: zależy mi na dyskretnej antenie tego pokroju, zgaduję że w środku jest jakiś j-pole?
robiłem kiedyś swoją, ale brak mi ciepliwości do tego ;-)
do tego będzie podpięte pod standardowy stick rtl-sdr v3 albo niebieski, jeszcze zobaczę który poświęcę

zaraz przejrzę to co wrzuciłeś

ps; na dachu brak odgromu, a chcę uniknąć powtórki z testów spidera do ads-b kiedy burzę na kablu antenowym wykrywałem kilka kilometrów zanim dotarła ;-)
ostre zakończenia anteny działaly jak zbieracze ładunków ;-)


@DelPierdo:

No to musisz mieć antenę zwartą - taką z cewką gdzie sa dwa kondensatory na cewce - chyba nawet taka antena ma to zrobione: - NR770H 5/8 2m 3dBi / 2x5/8 70cm 5.5dB (długość 102cm).
Zapytaj sprzedającego, jak jest zrobiona ta antena - on tam nic nie napisał. To jest krótka antena - nie będzie szału, nawet będzie słabo