Wpis z mikrobloga

to są klucze przypisywane do jednej maszyny (oem), pewnie zainstalowałeś system pudełkowy (retail)


@3zMK2: no właśnie to jest laptop i ta naklejka była pod baterią więc wszystko oryginalne. Dzwoniłem aby aktywować przez telefon i zostało to zdjęte.
@rbk17: a instalowałeś z ukrytej partycji tego laptopa/dysków instalacyjnych czy pobrałeś obraz z neta i tylko klucz wpisałeś z naklejki?
ten klucz to oem do tego konkretnego lapka i aktywuje się tylko z wersją z producencką z jaką był sprzedawany, potrzebujesz oryginalnych dysków tego producenta, ew. backupu który można było zrobić kiedy laptop był na oryginalnym systemie albo pierwszego dysku z tego laptopa z ukrytą partycją instalacyjną
@rbk17: możesz ściągnąć oryginalny dysk odzyskiwania jaki był sprzedawany z kompem, tam system już jest aktywowany z automatu - taki scrackowany Windows 7

Jeśli to Dell to mogę Ci udostępnić taki obraz - napisz mi na priv
Jeśli to Dell to mogę Ci udostępnić taki obraz - napisz mi na priv


@Qnik1992: niestety to jakiś HP, możliwe że klucz unieważniono bo to komputer z Niemiec, kumpel takie zwozi z giełdy a ja staram się je postawić na nogi. No nic kupię klucz na allegro bo handlują tym tam za 20-30 zł, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kidi1: nie działają - jeśli używasz starego obrazu win7 z MSDN bez najnowszych aktualizacji.

Natomiast - jeśli pobierzesz obraz ze strony basewin.pl , np ten: "Windows 7 SP1 by NiKKA (07.2021) / PL + EN(modyfikacja z zintegrowanymi aktualizacjami, dodatkami)"

to aktualizacja pójdzie :)