Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta szydera ze Skrzypczaka. Ja wiem, że facet ma chaotyczny styl wypowiedzi i wtrąca anegdotki a'la dziadek Waldek (nie to co wyrafinowane buzzwordy rzucane przez Bartosiaka i tajne informacje wywiadowcze Wolskiego), ale tutaj dwa cytaty ze Skrzypczaka.

25.02.2022, jeden (!) dzień po rozpoczęciu inwazji:

Okazało się, że ukraińska obrona jest dobra, skuteczna, dobrze Ukraińcy walczą. Rosjanie nie mają wielkich możliwości manewru, a z każdym dniem ukraińska obrona będzie tężała. W związku z tym wydaje się, że dzisiaj nie uda się pewnie Rosjanom okrążyć całkowicie Kijowa. A jeżeli nawet, to nie wiem, czy podejmą decyzję do szturmu do Kijowa


26.02.2022, dwa dni po rozpoczęciu inwazji:

Rosjanom raczej nie wychodzi operacja wojskowa. Przeliczyli się, ponieważ mieli nadzieję, że szybko rozbiją ukraińską obronę, dojdą do Kijowa i że będzie defilada. Jednak, jak się okazało, Ukraińcy są bardzo skuteczni w defensywie.


Śmiechom na wykopie nie było końca, co ten śmieszny dziadziuś plecie. I co?

#wojna #bartosiak #wolski #ukraina #rosja #wojsko
  • 23
@chromypies: Bartosiak z tego co kojarzę to zaczynał w NCSS, razem z takimi osobami jak Szatkowski. W NCSS w ogóle był chyba jakiś podział i część poszła do MON, a część w tym Bartosiak odeszła i zaczęła swoje rzeczy. Z tego chyba powstało The Pulaski Fundation, dołączył do Nowej Konfederacji.
Potem zrobił doktorat ze stosunków międzynarodowych, choć jego promotor prof. Góralczyk po latach go nazwał chyba "wyrodnym wychowankiem z fascynacją do