Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta szydera ze Skrzypczaka. Ja wiem, że facet ma chaotyczny styl wypowiedzi i wtrąca anegdotki a'la dziadek Waldek (nie to co wyrafinowane buzzwordy rzucane przez Bartosiaka i tajne informacje wywiadowcze Wolskiego), ale tutaj dwa cytaty ze Skrzypczaka.

25.02.2022, jeden (!) dzień po rozpoczęciu inwazji:

Okazało się, że ukraińska obrona jest dobra, skuteczna, dobrze Ukraińcy walczą. Rosjanie nie mają wielkich możliwości manewru, a z każdym dniem ukraińska obrona będzie tężała. W związku z tym wydaje się, że dzisiaj nie uda się pewnie Rosjanom okrążyć całkowicie Kijowa. A jeżeli nawet, to nie wiem, czy podejmą decyzję do szturmu do Kijowa


26.02.2022, dwa dni po rozpoczęciu inwazji:

Rosjanom raczej nie wychodzi operacja wojskowa. Przeliczyli się, ponieważ mieli nadzieję, że szybko rozbiją ukraińską obronę, dojdą do Kijowa i że będzie defilada. Jednak, jak się okazało, Ukraińcy są bardzo skuteczni w defensywie.


Śmiechom na wykopie nie było końca, co ten śmieszny dziadziuś plecie. I co?

#wojna #bartosiak #wolski #ukraina #rosja #wojsko
  • 23
@Disegno: Skrzypczak jest ogólnie w swoich ocenach zawsze skrzywiony pro-ukraińsko i ale i tak jego przewidywania są o wiele trafniejsze od największego eksperta według wykopku - Wolskiego. No ale raz rzucił, że wojna rozstrzygnie się w ciągu kilku dni, a dla wykopków "rozstrzygnie" = "zakończy" i tak to idzie.

Poza tym wiadomo, że jedna nietrafiona prognoza oznacza śmierć eksperta na wykopie. No chyba, że akurat ekspert jest tutaj bardzo popularny, to
@Disegno: Śledzę "gadające głowy" od początku wojny i mogę śmiało napisać, że Wolski, Bartosiak, Szewko, Eberhardt się zwyczajnie skompromitowali, a ich opinia praktycznie nic nie znaczy. Wystarczy sobie odtworzyć jakiś filmik na yt z ich udziałem z pierwszych dwóch tygodni wojny.

Skrzypczak zwyczajnie najtrafniejszy i ma największe doświadczenie w sprawach wojskowych oraz znajomości w światku ukraińskich dowódców. Ale ww. zalety są niczym przeciwko nieumiejętność czytania (słuchania) ze zrozumieniem xD
@zobq: nie tyle skrzywiony proukrainsko co jest optymistą, sam to podkreślał. Ma kontakty wśród oficerów ukraińskich, białoruskich. Wie więcej niż mówi a mówi zazwyczaj trafnie. Oczywiście jak go pytają co będzie kto wygra daną bitwę, miasto itd to ciężko go posądzać o to że gada brednie bo wiedza i informacje to nie wszystko, zawsze cos moze pojsc nie tak, bitwy sie wygrywa albo przegrywa można przypuszczać wynik ale nie da sie