Wpis z mikrobloga

Siema, pare miesiecy temu zrodzil sie pomysl zakupu jakiegos drozszego zegarka w celu uwiecznienia jakiegos wydarzenia. Czekalem na zmiane pracy badz znaczacy awans i wtedy chcialem sie wynagrodzic. Robilem juz tak w przeszlosci :) w koncu jak sie ciezko pracuje, duzo odklada i inwestuje tej kasy to trzeba tez od czasu do czasu jakos sie wynagrodzic i cos sobie kupic, a ze bardzo interesuje sie zegarkami to tym bardziej zagladalem w tym kierunku. Zegarek to tez cos co noszac przypomina nam o danym wydarzeniu.
Jak na razie w kolekcji jakies Seiko, Frederique Constant, Orienty - nic szczegolnego. Z perspektywy czasu, teraz, patrzylbym raczej po zegarkach, ktore nie traca az tak na wartosci i wrecz w jakims stopniu ja trzymaja(no ale jak zaczynalem swoja przygode w tym temacie to tez czlowiek duzo nie zarabial).
Jaka jest sytuacja na swiecie kazdy wie, inflacja szaleje, ludzie wykupuja rozne towary, w tym zegarki(patrz rolex). Ostatnio sprawdzalem ceny omegi czy tudora i mam wrazenie, ze drozeje to w oczach. Moze mi sie wydaje. Kojarze, ze taki Tudor Black Bay 41 mozna bylo kupic w okolicach 10k - teraz patrze a tu juz 14k+ w w.kruk(chyba ze to w polszy probuja jak zwykle z nas zdzierac hajs), albo jest to kwestia ich mechanizmu in-house i ze wczesniej byla to ETA co wplywalo na nizsza cene.
Zastanawiam sie czy nie kupic czegos juz teraz, bo boje sie, ze przez to co sie dzieje wszystko bedzie tylko drozec i bedzie coraz mniej dostepne.
"Kreca" mnie tez rzeczy, ktore trzymaja wartosc dlatego tez sukcesywnie pozbywam sie kasy z konta i kupuje rzeczy typu ziemia czy zloto zeby przetrzymac wartosc oszczednosci.
Czy myslicie, ze warto kupic np tudora(pewnie zalezy od modelu) zeby sie nim cieszyc jako zegarkiem ale zeby tez nie stracil na wartosci(rozwazylbym sprzedaz np ktorychs z moich FC zeby odzyskac w miare mozliwosci kase - kupione po w miare sensownej cenie, daleko od MSRP :) - i tez przelac ten hajs na marke bardziej premium) - patrze na ta marke pod takim wzgledem, ze np sa ludzie ktorzy chcieliby kupic Rolexa OP ale kupno nawet tego modelu chyba jest juz utrudnione, co moze zwrocic ich uwage na firme corke. Ludzie ktorzy patrza po wyzszych modelach Rolexa raczej chyba nie zwracaja az tak uwagi na tudora na zasadzie, ze nie moga kupic Daytona to wezma Tudora Chrono :D raczej tyczy sie to tych co chcieli zaczac swoja przygode z marka premium od nizszych modeli(nie wiem, takie luzne przemyslenia).
Nie chce na tym zakupie zarobic :) chce kupic cos co nakarmi moje hobby ale tez w miare utrzyma wartosc.
Rozwazalem tez zakup Rolexa OP ale nie wiem jak z dostepnoscia.
Jak nie Rolex, to raczej celuje w cos z przedzialu 15-20k.
Wiem, ze Omega jest produktowana na duza skale i jest tego od za**bania i da sie ja(chyba) latwo kupic, takze tutaj nie jestem pewien jak to trzyma wartosc z perspektywy czasu.
Jesli isc w kierunku tudora to jaki model polecacie? Lubie i klasyke i divery i tez chrono(przewaznie dosc drogie ze wzgledu na mechanizm).
Tudor Glamour mi sie podobal i jest "dosc tani" ale nie wiem czy jeszcze go sprzedaja czy jest juz dostepna tylko nowsza wersja Double-Date.
Nowe czy chrono24? :)
#zegarki #tudor #omega #rolex
  • 18
  • Odpowiedz
@cooller_: Jezeli chcesz planowac w przyszlosc to zdecydowanie nowy. Znajdz dystrybutora, ktory sprzedaje Rolexa i Tudora i umow sie na wizyte. Przedstaw jaka jest sytuacja, dlaczego chcesz aktualny zegarek (upamietnienie waznej chwili), ze w dluzszym horyzoncie czasowym zapatrujesz sie na Rolexa ale rozumiesz sytuacje i proces. Poogladaj modele, zrob jakis small talk, nawiaz znajomosc. Zamow to co chciales, z Tudorem tez nie bedzie tragedii by dostac, pozniej co jakis czas wpadaj
  • Odpowiedz
@Metylo: miałem i nie polecam. Jak już to tylko profeszjonal. Znam gościa co sprzedaje tudora bb58 niebieskiego na bransoletce za 14k z 2021roku. Tylko chyba odbiór w Warszawie. Jak coś to daj znać
  • Odpowiedz
@chwil0wyl0gin: Brzmi sensownie. Jakies butiki w okolicy slaska, malopolski procz w.kruk?
A co jesli bym nie chcial budowac historii zakupowej u AD? Jakims tam bogolem nie jestem i nie wiem czy w przyszlosci bede co jakis tam czas kupowal Rolexa :D Moze kupno tudora na chrono24 i potencjalne zaoszczedzenie paru groszy to nie taki zly pomysl?
Co to za sklep z ukeja? Ogolnie kupno zdalnie to chyba tez buduje przynajmniej ta
  • Odpowiedz
@cooller_: Wszystko zalezy od Ciebie... jezeli chcesz miec jeden zegarek, kupic go teraz, ew zaoszczedzic to chrono24. Jezeli chcesz budowac kolekcje i kupowac zegarki po MRSP to niestety potrzeba bedzie relacji/historii z jednym konkretym AD, i nie sadze by ta zrobiona przez internet cos dala. Co do kupna Rolexa, to przynajmniej tutaj musisz pozniej kupowac jednego na rok. Sklep ze zdjecia to: https://www.goldsmiths.co.uk/
  • Odpowiedz