Wpis z mikrobloga

A są jakieś inne języki obsługiwane przez przeglądarki? Bo, kurde, może być tak, że nie ma wiesz?


@Flypho: sam sobie odpowiedziałeś, gdyby javascript był zły to wymyśliliby zamiennik. niby próbują coś tam poprawiać (np.typescript od microsoftu), ale po co poprawiać coś co już jest doskonałe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz dodatkowo dzięki rozwiązaniom typu nodejs javascript przejmuje również backend. gdyby język był #!$%@? takie coś nie miałoby
  • Odpowiedz
ale po co poprawiać coś co już jest doskonałe?


@biauek_jak_mogles:
Najmocniej przepraszam. Nie wiedzialem, że to temat z erotycznymi fantazjami javascriptowców xD

gdyby język był #!$%@? takie coś nie miałoby racji bytu, a mimo to JS wciąż zyskuje popularność

Nie znam zadnego jezyka ktory bylby tak mocno i tak czesto przebudowywany co JS xD. Przeciez wy tam macie taki #!$%@? ze po roku nie wiadomo za co sie zlapac.
  • Odpowiedz
@Flypho: na rzeczowe argumenty nie odpowiedziałeś, ale co się dziwić jak nie widziałeś też, że po tym zdaniu jest lenny face xD mordo, zaczynałem od basica, potem był pascal, c, c++, php, trochę pythona i po prostu najlepiej pisze mi się w js. to moje zdanie i tyle. nie twierdzę że to najlepszy język na świecie, ale to mój wybór.
  • Odpowiedz
@Flypho: w cpp nie masz bałagnu. Użytkownicy cpp mają bałagan w głowie i potem wychodzą potworki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

JS to niestety syf, ale nie ma czym go zastąpić:
programmer : 0=="0"
JS : true
programmer: 0==[]
JS :true
programmer : Ok so "0"==[] right? Makes sense to me..
JS : false

Q. What's 0.1+0.2 ?
A. It's 0.30000000000000004

Jak dobrze, że na ten język są
  • Odpowiedz
Q. What's 0.1+0.2 ?

A. It's 0.30000000000000004


@Lethaliity: a to akurat wiekszosc jezykow programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) porównanie wyżej też z dupy bo JS zawsze robi konwersje do typu zmiennej po lewej stronie operatora, a do porównywania służy operator ===. fajnie że krytykujesz język którego podstaw nie znasz.
  • Odpowiedz
@biauek_jak_mogles: nie znam bo mnie mierzi ten język właśnie za gówno składnie, dynamiczne typowanie i problemy, których nie ma w normalnych językach. Porównanie to ==, od czasów fortana (.EQ. by nie było...), pascal miał tylko "=" do porównania. Są standardy, ale JS musiał się wykazać.

@Flypho: tak, 0.3, a wiesz czemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Odpowiadając na twoje pytanie tak - mantysa, cecha, podstawa, zapis binarny).
  • Odpowiedz
@Flypho: tak nie wykonujesz działań, bo potem masz właśnie takie kwiatki. Jak robisz działania na zmiennoprzecinkowych, to doprowadzasz to do inta. W systemach bankowych to była normalka. Może teraz coś się zmieniło, bo od 20 lat tego nie robię.
  • Odpowiedz
@Lethaliity: JS musiał się wykazać? xD rozwinął się i tyle. dodał nowe możliwości więc musiał ewoluować. w php masz to samo, tj. typowanie dynamiczne i ===. nie wiem jak inaczej meliby to rozwiązać.

działania zawsze wykonujesz na intach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lethaliity: idąc tym tokiem rozumowania w JS też mogę zrobić konwersję do liczb całkowitych, podzielić wynik i będę miał 0.3 xD
  • Odpowiedz