Wpis z mikrobloga

Nie mam za dużo czasu, więc tylko na szybko i bez tworzenia ładnej mapy.

Dochodzą doniesienia, że Rosjanie przełamali ukraińską obronę w Kremeniwce. Większość ukraińskich sił została wycofana z okolic tej miejscowości, a siły, jakie zostały na przedmieściach, wykonują zadania opóźniające.
Trafiłem też informację o wysadzeniu mostu pod miejscowością Droniwka [niebieski X na mapce] na rzece Doniec. Może to świadczyć o wycofywaniu się armii ukraińskiej i postawieniu obrony na rzekach Doniec, Żerewec i stawach rybnych. Narysowałem przerywaną linię, jak to może wyglądać za 2-3 dni.

Takie postępy Rosjan pogorszą sytuację ukraińskich obrońców w Siewierdoniecku i Łysyczańsku. Będą atakowani z 3 stron przez rosyjską artylerię. Mogą być zmuszeni do porzucenia Rubiżnego i Siewierodoniecka, ale to wyjaśni się dopiero po tygodniu walk
#ukraina #rosja #wojna #mapywojnynaukrainie
U.....a - Nie mam za dużo czasu, więc tylko na szybko i bez tworzenia ładnej mapy.

...

źródło: comment_1650353444YK1Qt7ipowCmd9tbtysCdP.jpg

Pobierz
  • 13
@Urojony_programista: Niby tak, ale sytuacja działa w dwie strony. Nie tylko Siewierodonieck będzie narażony na ostrzał z trzech stron, ale także pozycja artyleryjska na nowo zajętym terenie będzie odsłonięta z 3 stron na ostrzał. Przyjmując oczywiście że terytoria na północ od Łymania faktycznie są pod ukraińską kontrolą. Jak na moje nie jest to sytuacja zagrażająca ostrzałem z trzech stron, grozi ona natomiast próbą desantu na drugą stronę rzeki i okrążenia wojsk
, grozi ona natomiast próbą desantu na drugą stronę rzeki i okrążenia wojsk w Łysyczańsku.


@Papieszpolak6996: Takie plany głoszą Ukraińcy od początku rosyjskiej ofensywy. Ukraińcy o tym wiedzą, ale my jako szaraki nie wiemy jakie plany mają aby temu przeciwdziałać ani czy mają środki do tego. Aktualnie wygląda to wszystko jak "wymacywanie" frontu poprzez zwiad bojem w duchu armii czerwonej
@Urojony_programista: Nikt poza Ukraińcami i może Amerykanami nie wie jakie mają plany i środki. Logiczne byłoby posiadanie na miejscu dobrze zbudowanych pozycji obronnych, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt że teren Donbasu od samego początku był przyjmowany jako terytorium na którym będzie toczyła się walka przez co Ukraińcy mieli strasznie dużo czasu na zauważenie pewnych istotnych strategicznie pozycji i ich ufortyfikowanie. Siewierodonieck jest o tyle istotny że w razie kontrataku jest