Wpis z mikrobloga

W czym najbezpieczniej i w jaki sposób umyć Lego, żeby nie śmierdziały stęchlizną? Stały mega długo w piwnicy i czuć ją niestety. Nie są brudne w sensie zabrudzeń, tylko zapach potrzebuję zmyć. Ludziki, pojazdy (z gumowymi oponami), miejscami naklejki ale te mogę ominąć.
#lego
  • 6
@IceBeast: ja swoje mixy wstępnie wrzucam do miski z ciepłą wodą i mydłem/szamponem i tak się odmaczają pół dnia. Potem pakuję to do takich worków na skarpetki - ze dwa lub trzy dla pewności i do poszewki małej na poduszkę. Do pralki z innym praniem na 40 stopnie i wychodzą czyściutkie. Niestety na stęchliznę to nie działa. Ponoć jakaś soda oczyszczona może pomóc, ale jeszcze nie testowałem. Najbardziej czuć ją na
@IceBeast: Jak miałem zalane klocki z piwnicy to umyłem je w mydle i musiałem szczotkować z brudu. Potem dałem ich wyschnąć i przebrałem na nie śmierdzące i stęchłe. Potem stęchłe wsadziłem do wiaderka z wodą i płynem do kąpieli/mydłem i zostawiłem klocki na 2-3 dni, wypłukałem i zostawiłem do wyschnięcia i wietrzyłem je chyba tydzień. No i przestały śmierdzieć.

A jak kupuję klocki z olx to mam 5L słój, wlewam 40C