Wpis z mikrobloga

Jak to jest, osoba ktora ogarnie mi zwrot podatku za 4 miesiace pracy w holandii, ale slyszalem że mozna starac sie o zwrot ubzepiczenia. TO ogarniaja te same osoby czy trzeba sie zglosic gdzies indziej, jak to wyglada?
#holandia #emigracja
  • 11
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: z tym ubezpieczeniem to uważaj. Bo często gęsto księgowe wylicza ci extra zwrot a potem ty masz extra zwrot w stronę belastingu. Ty się cieszysz bo dostajesz hajsu księgowa również się cieszy że dostaje hajsu. Ale odpowiedzialność spoczywa na tobie. Radzę ubezpieczenie odpuścić a jeśli już to jednorazowy zwrot a nie co miesiąc.
  • Odpowiedz
@jndr00 właśnie ostatnio mi przyszło ze mam zwrócić 100e, a to bylo z 2020roku. Akurat agencja sama mi wtedy to załatwiała, ale pozniej po czasie jak skonczylem tam pracowac to zglosili ze juz nie pracuje i nie płacę ubezpieczenia, i uprzedzali, ze bede coś tam zwracał i żebym miał na to odłożone pieniądze.
  • Odpowiedz
@Morduchna: to i tak spoko że tylko 100. Ja mam bardzo źle doświadczenia z jakimikolwiek dodatkami zwrotami itp. za ubezpieczenie musiałem 700 euro oddać. I to właśnie dzięki uprzejmości księgowej. Teraz wszystko sam robię. Jak masz tu meldunek to ogarnięcie rozliczenia to jakieś 5 minut.
  • Odpowiedz
@jndr00: @Morduchna: polecacie jakiegos ksiegowego online? oni rozliczają na raz pl i nl? czy to w ogóle sie nie łączy i pl rozliczyc samemu i w tym samym czasie do rozliczenia wyslac rzeczy z nl do ksiegowego?
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: jak pisałem sam to ogarniam już od paru ładnych lat. W Polsce ostatni raz rozliczyłem się w 2010 chyba. Więc nie mam nikogo sprawdzonego na ten moment.
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: no to bez księgowej raczej się nie obejdzie. Mam jedną u której prostowałem cały ten burdel poprzedniczki. DEP-Almere. Spoko babeczka ale nie należy do tych najtańszych. Ale opinie ma bardzo dobre z resztą sam ja mam z polecenia.
  • Odpowiedz