Wpis z mikrobloga

Patrzałem na wikipedii wojnę w Syrii i nie mogę uwierzyć że to było tyle lat temu. Myślałem, że to 2016 max. a to początki były w 2011 roku (Ale to była wojna domowa wtedy jeszcze, potem się rozkręciło).

Btw. napisze ktoś jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja w Syrii? Pamiętam, że tam Turcy walczyli z Kurdami, weszli na północ Syrii, ISIS się trochę rozerwało, ogólnie #!$%@? xd
Artykuł na wikipedii kończy się na 2014 roku, gdzie Syria zaczęła akcję przeciwko ISIS.

#syria #konfliktynaswiecie #wojna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szczuroskoczek_: siedzą na pustyni, ukrywają się, przemieszczają się, sporadycznie atakują
Assad ma większe problemy - zbuntowane południe, granica z Idlib, część wojska Kurdowie wpuścili do siebie gdy Turcja zaatakowała (niebieski prostokąt) i dalej tam stacjonują

Te wielkie czarne plamy to nie są realne zaznaczone tereny ISIS, tylko że gdzieś tam się ukrywają, realnie ISIS nic nie kontroluje
  • Odpowiedz
@Szczuroskoczek_: w Afrinie Turcy robią Kurdom to co Rosjanie Ukraińcom. Prawdopodobnie będą chcieli przesiedlić tam część Syryjczyków z Turcji.
Póki co jest spokój, ale SDF coś mówi o kolejnej tureckiej agresji, ale ma wsparcie USA to może Erdogan na razie odpuści.
Co ciekawe Rosjanie i Turcy czasami robią wspólne patrole i nawet w okresie rosyjskiej agresji.
  • Odpowiedz