Wpis z mikrobloga

@Sisal: w weekend czyjając książkę coś mi nie pasowało - lubię sobie czasem poparzeć jednym okiem, później drugim i zauważyłam, że na jedno oko nie widzę nawet czubka własnego nosa :> zaniekopokiło mnie to kolejnego dnia, kiedy sytuacja nie ulegla zmianie. nadmienie, że w piątek wypadła mi soczewka z tego oka (jestem krótkowidzem - ryzyko odwarstwienia jest wtedy potężne) podczas lekkiego (!) draśnięcia w oko, zauważyłam malukie czarne kropeczki i
  • Odpowiedz
@Sisal: dokladnie. a dopiero parę miesięcy wcześniej skończyłam rehabilitację skręconego kolana, wróciłam na treningi, zawody zaplanowane na wrzesień - długo się nie nacieszyłam sprawnością...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knightress: jak gazowa to serio trzymaj głowę w dół i śpij tak jak kazali, bo inaczej dojdzie Ci wymiana soczewki na sztuczną.
Poza tym trzymaj się! Sam miałem 7 lat temu - w wieku 27 lat, szału nie ma ale da się żyć.
  • Odpowiedz
@tomcionek15: hej! tak, jestem po drugiej operacji, bo u mnie musieli do oka zaaplikować olej,a nie gaz, więc kilku okulistów (również niezależnych/prywatnie) zgodziło się, że olej trzeba usunąć, bo siatkówka jest przyłożona na miejscu. Nie chcę krakać, ale widzę w miarę ok, wada mi na tym oku poleciała z -6,5 do -8, a jeśli chodzi o jakieś ubytki, to jak na razie jest w porządku :) do sportu mam wracać
  • Odpowiedz
@knightress: Hej pytanie, po jakim czasie wrocil ci wzrok? Jestem po troche lżejszej 'witrektomii' juz z poltorej miesiąca, mialem opaskę na oko ale przymykając zdrowe oko jednak jest nadal lipa. Jak ze sportem itp?
  • Odpowiedz
  • 0
@Dustaf1: jestem ponad rok od operacji i niestety nie mam w 100% przywróconego wzroku w miejscu odwarstwienia. dla potwierdzenia została wykonana również pachymetria :) jedynie operacyjna wymiana soczewki jest ostatią szansą na to, że lepiej będę widzieć. 1,5 miesiąca to nic, ja bym efektów spodziewała się po 6 miesiącach conajmniej. zależy też co miałeś "robione" lub jak źle teraz widzisz;)
  • Odpowiedz