Wpis z mikrobloga

Hej! Czy posiada ktoś klawiaturę Logitech MX Keys Mini? Jestem nią zauroczony, chciałem sobie ją kupić, ale....
Mam pytanie - jako, że domyślnie klawiatura wymaga wciśnięcia fn, aby wywołać faktycznie klawisz F[1-12] zamiast kontroli mediów, istnieje tam opcja FN - Lock, która to odwraca - i domyślnym zachowaniem wtedy jest faktycznie wciśnięcie klawisza F. Jako, że page down / home / end jest na strzałkach z wciśniętym klawiszem fn, to czy ten FN Lock działa też na te strzałki? W sensie, czy po fn-lock strzałki dalej działają jako strzałki, czy już zmieniają funkcję na home/end/pgUp/pgDown?

Jestem programistą i cholernie męczące byłoby, gdyby po wciśnięciu fn-lock do nawigowania po kodzie musiałbym nagminnie wciskać klawisz fn + strzałki, aby móc skorzystać ze strzałek... (ponieważ klawiszy F[1-12] też często używam, więc musiałbym ten fn-lock włączyć).

#klawiatura #logitech #mxkeys #programowanie
  • 8
via Android
  • 0
@MacDev
@zwei
Koledzy, ja o tym wszystkim wiem. Tylko pytanie, czy ta zamiana też zamieni funkcje strzałek na klawiaturze, których używam do nawigacji po kodzie. Z klawiszem fn one zmieniają funkcje na page down/up/home/end i chciałbym, żeby zachowały funkcje strzałek bez wciskania fn.
@Spake: Też jestem programistą, póki co nie narzekam. Baterię ładuję mniej więcej raz na dwa tygodnie. Niski profil klawiszy nie męczy rąk. Jest jednak mały mankament w postaci skróconego lewego shifta ale po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić.
via Android
  • 0
@Muuten a tak ogólnie to faktycznie nie ma w niej przeszkadzających niuansów typu niewygodne skróty klawiszowe do rzeczy z których się często korzysta w deweloperce, jak ten F5, strzałki czy właśnie home/end? Reszta myślę, że jest ok, bo przyzwyczaić się to nie problem. I zabiera mniej miejsca niż pełnowymiarowa, więc jest też bardziej mobilna