Wpis z mikrobloga

@thevion: Nie było tak, że po chwilowej suszy dostały wodę? No i dawaj częściej już kristalon. Ja dużo mniejszym dawałam przy każdym podlewaniu, ale połową albo 1/3 dawki.
  • Odpowiedz
@thevion: Zielony Kristalon jest wskazany w pierwszych okresach po przesadzeniu, ale nie powinniśmy budować na nim pełnego zapotrzebowania w azot. To głównie forma amonowa - nie krzewi, wspiera pobieranie fosforu. Potrzebujemy jej na samym początku, później, różne publikacje wskazują na lepszy rezultat - od 50 do 90% - w formie azotanowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shopec: kiedyś robiłeś rozpiskę kristalonów i myślałem że zielony dawać tak długo jak masa zielona się rozwija. Którą w takim razie polecasz na ten moment? Mam jeszcze pomarańczowy i czerwony
  • Odpowiedz
@thevion: Rozpiska o jakiej wspominasz, powstała na bazie tego co mogłem, używałem i mogłem uważać za słuszne. Dziś po kolejnych przyswojonych badaniach i wskazaniach najróżniejszych firm od nawozów, zacząłem powątpiewać w to co pisałem wcześniej. Mam plan na aktualizację rozpiski o jakiej mowa, częściowo chyba trochę się już dzieje. Tak czy inaczej, z tego co czytam, forma azotanowa powinna stanowić od 50 do nawet 90% azotu w całym cyklu. Zarówno
  • Odpowiedz