Wpis z mikrobloga

@neonn: co ciekawe, to że strzelali niemiecka amunicją z niemieckich pistoletów jest prawdą. Sowieci otrzymali je od Niemców w latach 30 przy okazji wspólnych ćwiczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Cepion problem z jedwabnym jest taki że tam nie ma oficjalnych dokumentów a i badania nie były w pełni przeprowadzone, co daje furtkę wszystkim "wolnomyślicielom" do budowania narracji ze to niby nie mogli Polacy zrobić. A w Katyniu przecież wszystko wiadomo.
  • Odpowiedz
@neonn: po co z nimi w ogóle rozmawiać? Ja już się nauczyłem że z kacapami nie wchodzi się w dyskusję, nie zagaduje, nie dotyka, nie patrzy, omijać jak śmierdzące gówno. Oni mają swoją wersję historii i choćby im pokazywać niezbite dowody że jest inaczej to ich nie przekonasz. Walka z wiatrakami.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zmasowanyatak ale ja z nimi nie dyskutuje tylko jako guilty pleasure czytam sobie ich kretyńskie wysrywy i płacz teraz jak to mogli nam zatopić okręt flagowy??
  • Odpowiedz
@neonn: ale domyślam się że komentarz który wkleiłeś pochodzi od kogoś z zachodniego kręgu kulturowego stąd właśnie pytanie (niekoniecznie do ciebie) po jaką cholerę z nimi dyskutować ;)
  • Odpowiedz
@neonn: oni m.in.nienawidzą Jelcyna za to, że się przyznał i przeprosił za Katyń, nazywają go zdrajcą. Jak się nawet kilka lat temu poczytało na subreddicie ruskim, albo gdzie indziej gdzie byli Rosjanie coś na ten temat to był to jeden z argumentów. Pisali też wtedy, że Putin naprostował sprawę bo za jego czasów wróciła narracja o tym, że to niemiecka zbrodnia.

Oczywiście polscy oficerowie byli też imperialistycznymi, burżuazyjnymi agentami więc mimo,
  • Odpowiedz
via Android
  • 14
@Gerard_z_Libii No i pamiętajmy ze to była po prostu reakcja na to jak Polacy traktowali radzieckich jeńców w wojnie Polsko - bolszewickiej.
Tu się trochę ta narracja rozjeżdża bo nie wiem dlaczego Niemcy się za to mścili na Polakach XD
  • Odpowiedz
@neonn: a tak, to klasyka. I ruskie trolle albo miłośnicy Rosji w Polsce też lubią do tego wracać. Oczywiście całkowicie ignorując, że w czasie wojny polsko-bloszewickiej Polacy złapani przez bolszewików byli nawet jeszcze gorzej traktowani, a w polskich obozach jeńcy radzieccy umierali głównie na choroby oraz z powodu braków jedzenia, lekarstw itp. Niedoborów spowodowanych nie tylko przez globalny kryzys po wojnie ale też samą wojnę wywołaną przez bolszewików przeciwko państwu, które
  • Odpowiedz
u nas tak samo, do tej pory nie wierzą w jedwabne


Bardzo zły przykład. Poczytaj co na ten temat ma do powiedzenia szef archeologów, którzy na początku tego wieku weszli tam badać tę zbrodnię. Prof. dr hab. Andrzej Kola. Tam politycznie ukręcono łeb tej sprawie i to nie miało nic wspólnego z nauką czy dążeniem do prawdy. Twarde dowody naukowe typu ułożenie ciał, naboi (sic!) w kontekście archeologicznym (tak to się chyba
  • Odpowiedz
@neonn: Co ciekawe, w tym filmiku niżej koleś uzywa dosłownie tych samych argumentów. O amunicji i o tym czym ręce były związane.

To musi być jakaś większa akcja propagandowa
Szalom - @neonn: Co ciekawe, w tym filmiku niżej koleś uzywa dosłownie tych samych ar...
  • Odpowiedz