Wpis z mikrobloga

Taki tam dylemat który zgotował zapewne wielu osobom Fundusz Ochrony Środowiska, gdzie wnioski na Mój Prąd 3.0 procesuje chyba tylko jedna osoba:
Instalacja wykonana w 2021, faktura z 2021, więc można odliczyć ulgę termomodernizacyjną w rocznym PIT, którego czas złożenia upływa w tym roku 2 maja.
A ja dalej czekam na rozpatrzenie wniosku na Mój Prąd 3.0, który złożony został 15 lipca 2021, i z tego co publikują na stronie to może być maj lub czerwiec, a jak będzie do uzupełnienia to dodatkowe +30 dni.
I tu pytanie czy w tej sytuacji w obecnym stanie powinienem uwzględniać dofinansowanie z mojego prądu W OGÓLE w zeznaniu rocznym 2021??? No przecież go nie dostałem w zeszłym roku.
Można by rozważać sytuację, że dofinansowanie z mojego prądu wpłynie jeszcze przez 2 maja czyli przed upływem terminu składania pitów za 2021, i sytuację kiedy dofinansowanie wpłynęło po tym terminie - czy to rodziłoby w obu przypadkach konieczność złożenia korekty pomniejszającej ulgę termomodernizacyjną w PIT za 2021 (jeśli się już złożyło deklarację). Czy też rozliczyć ją na "minus" w zeznaniu za 2022 rok?

Dziękujemy ci NFOŚiGW za tworzenie dodatkowych problemów!

#fotowoltaika
  • 1